×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  جمعه - ۲۸ شهریور - ۱۳۹۹  
true
true

به گزارش آران و بیدگل نیوز به نقل از ایسنا، طاهره غفورزاده، اظهار کرد: در مرحله نخست با توجه به جمعیت بیش از ۷۰۰ نفری این منطقه حاشیه‌نشین آران‌وبیدگل، شناسایی افراد بی‌سواد و کم سواد منطقه با استفاده از ظرفیت‌های بومی خود منطقه و کارشناسان انجام شد.

وی افزود: در مرحله شناسایی اولیه حدود ۱۵۰ نفر از خواهران و برادران بی‌سواد در این منطقه ثبت سیستم شده‌اند و پس از تکمیل مدارک و محرز شدن بی‌سوادی برنامه نهضت در یحیی‌آباد به‌طور کامل اجرایی می‌شود.

غفوزاده خاطرنشان کرد: در مرحله نخست هم‌اکنون پنج نفر از بی‌سوادان این منطقه، زیر نظر آموزش دهندگان در خود منطقه یحیی‌آباد تحت آموزش دوره سوادآموزی اولیه قرار گرفته‌اند.

مسئول نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش آران و بیدگل با اشاره به تلاش‌های نهضت سواد آموزی در ۳ سال اخیر، گفت: نهضت سواد آموزی آران و بیدگل در سه سال اخیر در راستای با سواد کردن افراد بی‌سواد و کم سواد شهرستان اقدام به شناسایی و آموزش ۳۵۰ نفر کرده است که این آمار نسبت به دو سال قبل از آن ۱۲ برابر افزایش داشته است.

غفورزاده با اشاره به جمعیت ۹۶ درصدی باسوادان شهرستان خاطرنشان کرد: با توجه به سخت‌تر شدن عملیات شناسایی افراد بی‌سواد به ویژه در روستاها و مناطق حاشیه‌ای شهرستان تمام تلاش نهضت سواد آموزی شناسایی دقیق افراد بی‌سواد با همکاری سایر دستگاه‌های دولتی و مردمی در آران و بیدگل است.

وی افزود: همکاری دستگاه‌های دولتی شهرستان و دهیارها در روستاها موجب شناسایی دقیق افراد بی‌سواد شده و ریشه‌کنی بی‌سوادی در آران و بیدگل هر چه زودتر انجام می‌شود.

از سال ۱۳۷۸ تاکنون که نهضت سواد آموزی آران و بیدگل به صورت مستقل شروع به فعالیت کرده بیش از هفت هزار نفر از بی‌سوادان و کم‌سوادان آران و بیدگل با سواد شده‌اند.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true