×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  پنج شنبه - ۷ اسفند - ۱۳۹۹  
true
true
آغاز مرحله سوم غربالگری کرونا برای پایش و شناسایی بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در آران وبیدگل

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان کمیته کرونای شهرستان، درسالن شهید زاهدی و باحضور سرپرست شبکه، معاون درمان شبکه و رییس بیمارستان سیدالشهدا، وجمعی ازمدیران وکارشناسان ستادی برگزارشد. در این جلسه روند افزایش بستری های شهرستان در طی دو هفته اخیر بررسی و بر نظارت بیشتر بر تجمعات تاکید گردید.
دکتر باقری سرپرست شبکه، باتوجه به درپیش بودن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی همچنین بازگشایی مدارس از ۱۵شهریور خاطرنشان کرد والدین حساسیت بیشتری نسبت به این ویروس به شدت مسری داشته باشند . ابتلا به این ویروس در طی چند هفته اخیر بیشتر در گروههای سنی زیر ۱۵ سال و ۳۰ تا ۵۰ سال بوده است. گزارشات حاکی از آنست که همین گروهها بیشتر در دسته های عزاداری شرکت می کنند.
دکترباقری همچنین از آغاز مرحله سوم غربالگری در سراسر کشور و همزمان در شهرستان آران وبیدگل خبر داد و پیگیری تلفنی ازخانواده ها توسط مراقبین سلامت وبهورزها را ابزار اصلی اجرای طرح دانست.
راه اصلی مقابله با انتشار ویروس کرونا شناسایی بیماران، جداسازی آنان و جلوگیری از شیوع بیماری است و در مرحله بعد قطع زنجیره انتقال ویروس از طریق به حداقل رساندن سطح تماس مردم با یکدیگر مورد تاکید است. توجه به رعایت فاصله گذاری و ماسک در جلسات عزاداری بیش از پیش راهگشا خواهد بود.
ایشان از مردم شهرستان خواست تا در صورت دریافت تماس از شماره ۴۰۳۰ و از سوی کارشناسان حوزه معاونت بهداشتی، با آنان همکاری کرده و با پاسخ‌گویی در تکمیل فرم‌ها در این غربالگری همچون مراحل قبل، مشارکت فعال کنند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true