×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  دوشنبه - ۱۱ اسفند - ۱۳۹۹  
true
true

 به گزارش پورتال خبری آران و بیدگل “ای بی نیوز”به نقل از رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران وبیدگل پروژه مبارزه با ملخ کوهاندار تاغ در کانون های شناسایی شده در سطح تاغرار های شهرستان آران وبیدگل آغاز شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران وبیدگل افزود: نیروهای یگان حفاظت و واحد حفاظت از اسفندماه سال گذشته در  سطح ۱۲۰ هزار جنگل های تاغ اقدام به شناسایی و پیش آگاهی کانون های ملخ کوهاندار تاغ نمودند.مهندس شفیعی گفت: پس از انجام مرحله پیش آگاهی ، عملیات مبارزه با ملخ کوهاندار تاغ در کانون های طغیانی با استفاده از دستگاه اونیماک در حال اجرا می باشد.

وی اعتبار مصوب جهت اجرای مبارزه با آفات و بیماری ها اعم از موش و ملخ را ۲۵۰ میلیون ریال اعلام نمود و گفت: در صورت تامین اعتبار مورد نظر در سطح ۵۰۰ هکتار از تاغزارهای شهرستان عملیات مبارزه با ملخ کوهاندار تاغ انجام می گیرد  و این اداره تمام تلاش و هدف خود را جهت کنترل ملخ کوهاندار تاغ انجام می دهد.
شفیعی در پایان تاکید کرد: یکی از مهمترین آفت درخت تاغ ، ملخ می باشد  که هرساله از اوایل فروردین، پوره های ملخ از کپسول تخم گذاری واقع در اراضی ماسه بادی، بیرون آمده و شروع به تغذیه از سرشاخه های درختان تاغ می کنند که در صورت عدم کنترل باعث خشک شدن درخت و عدم بذردهی می شود.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true