کد خبر:197095
پ
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان خبر داد؛

افزایش بیماران بستری در کاشان و آران و بیدگل

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: عادی انگاری و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی، تعداد بیماران سرپایی و بستری ها را به سرعت افزایش داده است که این امر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی را دو چندان می کند.

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از ایسنا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: عادی انگاری و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی، تعداد بیماران سرپایی و بستری ها را به سرعت افزایش داده است که این امر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی را دو چندان می کند.
مهدی دلاوری، روز گذشته در جمع خبرنگاران،  اظهار کرد: رعایت شیوه نامه های بهداشتی، به خصوص استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی همچنان یک ضرورت است چرا که امروز بعد از ۸۰ روز، تعداد بیماران بستری سه رقمی شد و به ۱۰۹ بیمار رسید.
وی  افزود: از اسفند سال گذشته تاکنون ۱۴۱ هزار و ۶۶۴ نفر از شهروندان به مراکز بستری و سرپایی تشخیصی و درمانی در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل مراجعه کرده اند و هشت هزار و ۸۳۵ بیمار حاد تنفسی تا کنون از بیمارستان مرخص شده اند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۹ بیمار جدید حاد تنفسی در بیمارستانهای شهرستان های کاشان و آران و بیدگل بستری شده اند که حداقل سن این بیماران ۸ سال و حداکثر ۸۸ سال بوده است.
وی گفت: در مجموع  ۱۰۹ بیمار حاد تنفسی در مراکز درمانی دو شهرستان بستری شده اند که هشت نفر از آنها در بخش مراقبتهای ویژه مراکز درمانی تحت درمان  هستند و متاسفانه یک نفر از شهروندان با سن ۸۶ سال در ۲۴ ساعت گذشته فوت شده است.
دلاوری افزود: در این مدت جواب تست کرونا برای ۳۵ نفر از شهروندان مثبت بوده که با این رقم، در یک سال گذشته ۱۴ هزار و ۷۳۱ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.
پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید