×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  شنبه - ۴ بهمن - ۱۳۹۹  
true
true

به گزارش پرتال خبری آران و بیدگل،ˈمسیب صدریˈ شامگاه پنجشنبه ا اظهار داشت: استفاده از فرهنگ وقف در راه بهبود توان مالی تشکل‌های زیست محیطی باعث بهبود کمی و کیفی فعالیت های این تشکل ها و عدم وابستگی مالی آنان به دولت می شود.
وی افزود:یکی از بهترین راهکار ها برای بهبود شاخص های زیست محیطی در جامعه استفاده از فرهنگ وقف برای توسعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی است.
وی خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام(ص) نظام وقف را در شهر مدینه برقرار کرد و سپس به پیروی از سنتی که از رسول اکرم (ص) باقی مانده بود، وقف نقش بسزایی در عمران و آبادی شهرهای اسلامی‏ایفا کرد.
صدری تاکید کرد: با وجود دستورات و سفارشاتی که در اسلام در خصوص انواع وقف همچون وقف علمی و وقف زیست محیطی وجود دارد و همچنین با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در این باره، لازم است خیران و واقفان به این حوزه با اهمیت، توجه کافی داشته باشند. 
وی با اشاره به اینکه اولویت های وقف در زمان ها و اعصار مختلف متفاوت است، تصریح کرد: زمانی اولویت وقف با حمام عمومی و کاروانسرا بود ولی امروزه یکی از اولویت هایی که مستقیما با سلامت افراد و آینده حیات بر روی زمین اثر دارد حفظ محیط زیست و منابع طبیعی است.
وی تاکید کرد: لازم است به موازات توجه به موقوفه های متعدد مذهبی، توجه واقفان به مسائل علمی و زیست محیطی جلب شود تا بتوان از بحران های پیش روی محیط زیست تا حد امکان جلو گیری کرد.
این فعال محیط زیست ادامه داد: حفظ محیط زیست لازمه توسعه ی هر کشور است و بدون توجه به آن شاهد توسعه ای پایدار نخواهیم بود.
وی اظهار داشت: با تفکر و نگاه سیستمی می توان اثرات بی توجهی به محیط زیست را در تغییر اقلیم و آب و هوا، انقراض گونه ها، اختلال در اکوسیستم، زمان و میزان نامناسب بارندگی ها، افزایش آلودگی ها، خشکسالی و بلایای طبیعی در کره زمین مشاهده کرد.
مدیر انجمن حامیان محیط زیست ابوزیدآباد خاطرنشان کرد: افزایش ارتباط نمایندگان مجلس، تصمیم گیران و مدیران با تشکل‌ها و سازمان های مردم نهاد به منظور بهبود شرایط زیست محیطی مساله ای است که تمام کشورهای پیشرفته به آن روی آورده اند و عملی و فراگیر شدن این رویکر در کشور ضروری است.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true