×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  شنبه - ۲۷ دی - ۱۳۹۹  
true
true

به گزارش آران و بیدگل نیوز به نقل از ایرنا، الهیار دولتخواه اظهار داشت: دور ریختن زباله یعنی از بین بردن سرمایه ملی و طبیعت زیبای ایران زمین که همه ما به آن افتخار می کنیم.
وی بیان کرد: این پویش ایرنا اقدام بسیار مثبت و خوبی است که در مجموع می تواند در پاکسازی طبیعت اثرگذار باشد و ذهن ها را تحریک کند.
وی با اشاره به نقش مهم رسانه ها در فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست اظهار کرد: در صورتی که در زمینه جمع آوری زباله ها به این شکل اطلاع رسانی خوبی انجام شود، تا حدود زیادی می تواند تاثیر گذار باشد.
با شعار نه به زباله به داشتن طبیعت زیبا کمک کنیم
وی ادامه داد: متاسفانه هنوز قبح ریختن زباله در محیط زیست در میان همه مردم نهادینه نشده است و برخی افراد فقط به منافع خود نگاه می کنند و به تاثیر آن روی محیط زیست و جامعه اهمیت نمی دهند.
وی یکی از عمده ترین مشکلات این روزها را رها کردن زباله ها در طبیعت و مناطق گردشگری برشمرد و گفت: فصل بهار و تابستان فصل تفریح و سیر و سیاحت است و طبیعت گردی در آن نسبت به سایر فصول بیشتر است و در این زمینه رسانه ها باید نقش پررنگ تری برای فرهنگ سازی داشته باشند.
دولتخواه افزود: رها کردن زباله ها یک تهدید جدی برای محیط زیست به شمار می رود و غیر از چهره زشتی که به آن منطقه می دهد ممکن است سال ها بعنوان مهمانی ناخوانده در آن منطقه بماند تا فرآیند تجزیه شان تکمیل شود.
وی خاطر نشان کرد: حفظ محیط زیست عامل مهمی در ایجاد روحیه نشاط و امید در انسان ها است که باید با برنامه ریزی و فرهنگ سازی مردم نسبت به آن آگاه تر شوند تا خود به صورت خودجوش از محیط زیست حفاظت کنند و خود بلای جان طبیعت نشوند.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true