×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۳۰ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true

برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در 22 مدرسه شهر ابوزیدآباد و بخش کویرات
خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ): رئیس نمایندگی آموزش و پرورش بخش کویرات اظهار داشت: انتخابات شورای دانش آموزی در ۱۴ مدرسه ابتدایی،۶ مدرسه متوسطه اول و ۲ مدرسه متوسطه دوم در مدارس شهری و روستایی برگزار شد.
“ابراهیم معصومی “با اشاره به ثبت نام بیش از ۴۵۰ نفر دانش آموز در انتخابات شورای دانش آموزی اذعان داشت: از بین دانش آموزان شرکت کننده در  این دوره از انتخابات، ۱۵۵ نفر عضو شورای دانش آموزی می شوند.
وی، به ترکیب اعضای شوراهای دانش آموزی در مدارس ابتدایی بر حسب تعداد دانش آموز اشاره کرد و افزود: در مدارس دارای ۱۰۰ نفر دانش آموز پنج نفر عضو اصلی و ۲ نفر علی البدل، از ۱۰۱ نفر تا ۱۵۰ نفر هفت نفر عضو اصلی و ۲ نفر علی البدل و از ۱۵۱ نفر به بالا ۹ نفر عضو اصلی و ۲ نفر علی البدل انتخاب می شوند.
برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در 22 مدرسه شهر ابوزیدآباد و بخش کویرات
وی،اضافه کرد: ترکیب اعضای شورای دانش آموزی در دوره های متوسطه اول و دوم بر حسب تعداد کل دانش آموزان آن واحد آموزشی است و در مدارس تا ۲۵۰ نفر دانش آموز پنج نفر عضو اصلی و ۲ نفر علی البدل انتخاب می شود.
معصومی،انتخابات شورای دانش آموزی را فرصت مناسبی برای حضور دانش آموزان در تصمیم‌گیری‌ دانست و تصریح نمود: شوراهای دانش‌آموزی یکی از ارکان اصلی مدرسه بوده و در تصمیم‌گیری‌های آموزشگاه نقش مهمی را ایفا می‌کنند.
وی،افزود: اعضای شورای دانش آموزی ابتدایی از بین دانش آموزان چهارم،پنجم و ششم انتخاب می شوند و دانش آموزان پایه سوم ابتدایی به بالا نیز حق رای دادن در این انتخابات را دارند.
رئیس نمایندگی آموزش و پرورش بخش کویرات اظهار داشت: تحکیم و تعمیق ارزشها، باورهای دینی، آموزه های سیاسی و اجتماعی در بین دانش آموزان،تفاهم و همدلی بین دانش آموزان و برقراری ارتباط صحیح و دوسویه بین آنان و اولیاء مدرسه، تکریم عملی شخصیت دانش آموزان و تقویت خودباوری و اعتماد به نفس در آنان و تمرین مشارکت جویی و مسئولیت پذیری و تقویت روحیه انتقاد پذیری و حسن سلوک و احترام متقابل و کسب مهارت برای نقشهای اجتماعی آینده از جمله اهداف شورای دانش آموزی  می باشد.
برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در 22 مدرسه شهر ابوزیدآباد و بخش کویرات
وی،به وظایف شوراهای دانش آموزی مدارس اشاره کرد و اذعان داشت: انتقال نظر، پیشنهاد‌ها و مشکلات دانش آموزان به مدیر  مدرسه،دعوت از دانش آموزان جهت همکاری با شورا، مشارکت در فعالیت های آموزشی،پرورشی و اجرایی و  تشکیل کمیته‌های تخصصی که شامل کمیته های فرهنگ و قرآن، بهداشت، علمی و آموزشی، هنری، سیاسی و اجتماعی، تعاون و فعالیت‌های گروهی و کمیته ورزشی بخشی از وظایف شورای دانش آموزی می باشد.
هم‌اکنون بیش از  ۲۴۰۰ دانش آموز در ۲۲  واحد آموزشی شهر ابوزیدآباد و روستاهای تابعه بخش کویرات مشغول به تحصیل هستند.
برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در 22 مدرسه شهر ابوزیدآباد و بخش کویرات

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true