کد خبر:75533
پ

تاکنون بیش از ۶۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ادبی ماه در برکه ارسال شده است

به مناسبت عید غدیر جشنواره ادبی ماه در برکه به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران وبیدگل ، مجمع فرهنگی سفیدشهر، شورای اسلامی و شهرداری سفیدشهر برگزار میگردد .

به گزارش خبرنگار پرتال خبری آران و بیدگل”ای بی نیوز” از سفیدشهر،در این خصوص میثم نمکی رییس این جشنواره گفت: فرهنگ غدیر از مبنایی ترین و پر اهمیت ترین مسائل آیین ماست و عید غدیر روز اتمام و اکمال دین است و ترویج و تکریم این روز از اهمیت خاصی برخوردار است به هر حال نگاه شعرا و ادبا به غدیر از گذشته های دور تا به امروز نگاه زیبا شناختی و معرفت شناختی است . این جشنواره ادای دِین است به ساحت مقدس پیامبر اعظم اسلام صلی الله علیه و آله و سلّم و اهل بیت عصمت و طهارت، علاقه مندان با حضور پر رنگ خود در این جشنواره می توانند بر غنای آن بیفزایند .

 

 دبیر این جشنواره افزود: با توجه به سخن پیامبر اسلام که در روز عید غدیر فرمودند:« بالاترین نقطه امر به معروف این است که به گفته ایشان عمل شود و افراد آنرا به دیگران تبلیغ کنند» ، بر آن شدیم تا جشنواره ادبی غدیر را در سطح ملی برگزار کنیم و بدین گونه به دعوت رسولمان لبیک گفته باشیم  لذا  از علاقه مندان به خاندان نبوّت و امامت در خواست می شود حداکثر تا ۱۵ مهرماه آثار خود را به دبیر خانه جشنواره ارسال نمایند.
 محمد غلامی نصرابادی ادامه داد: تا کنون بیش از ۶۰ اثر تحت عنوان شعرو داستان و وبلاگ نویسی از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. وی بیان داشت که هیچ محدودیتی در قالب شعر ونوع سنتی و نو و همچنین تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.
 

کلیدواژه : کد خبر: ۳۳۸۷
پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید