×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  دوشنبه - ۱۱ اسفند - ۱۳۹۹  
true
true
تدوین نخستین سند چشم انداز توسعه محلی در آران و بیدگل

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir )   به نقل از شبستان ، نعمت الله قبایی گفت: نخستین سند چشم انداز توسعه محلی در شهرستان آران و بیدگل تدوین و رونمایی شد.

مدیر محله عباس آباد آران و بیدگل افزود: مهندسی اجتماعی، مهندسی فیزیکی، سرمایه های اجتماعی، مشارکت نهادهای محلی و نگاه برنامه ریزی از پایین به بالا از ویژگی های این سند چشم انداز است.

قبایی اظهار داشت: ریل گذاری اولیه این چشم انداز در دوسال گذشته صورت گرفته و شورایاری و مدیریت محله عباس آباد، توسعه محله که فرآیندي مبتنی بر مشارکت داوطلبانه و خودیارانه در میان ساکنان یک محله برای بهبود شرایط فیزیکی، اجتماعی و اقتصادي است را به حرکت درآورده است.

مدیر محله عباس آباد در خصوص اهمیت این چشم انداز گفت: سند چشم انداز در تعیین سرنوشت اقتصادی، اجتماعی و کالبدی محلات به گونه ای است که می توان آن را به مثابه قلب، فرایند برنامه ریزی و طراحی شهری محسوب کرد.

نعمت الله قبایی تصریح کرد : نگارش و تدوین این سند راهبردی با همکاری دکتر ساداتی نژاد، نماینده مردم کاشان و آران وبیدگل در مجلس، دکتر شیره پز و دکتر اشنویی از اساتید دانشگاه طی مدت یک سال انجام شده و به پایان رسیده است.

محله عباس آباد شهرستان آران و بیدگل به عنوان نخستین و تنها محله ای است که از سال ۱۳۹۶ پروژه شورایاری و مدیریت محله را در سطح استان اصفهان با همکاری مدیریت شهرداری کلید زده است.

قرار است در قالب پروژه «عباس آباد ۱۴۰۶» در طی ۱۰ سال بیش از ۱۵۰ پروژه عمرانی، فرهنگی، ورزشی، سلامت و مبلمان شهری از طریق شورایاری و با مشارکت مردم محله عباس آباد و همکاری شهرداری ناحیه یک در محله عباس آباد اجرا شود.

نگارش سند چشم انداز محله بیست و چهارمین پروژه طرح عباس آباد ۱۴۰۶ است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true