کد خبر:195479
پ

تشکیل قرارگاه پدافند زیستی در آران و بیدگل

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir )  به نقل از شبستان، «اسماعیل بایبوردی» در نهمین نشست ستاد مقابله با کرونای این شهرستان که با حضور دکتر توکلی نماینده وزیر بهداشت در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، دکتر مروجی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان و مجمع خیرین سلامت در فرمانداری آران و بیدگل برگزار […]

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir )  به نقل از شبستان، «اسماعیل بایبوردی» در نهمین نشست ستاد مقابله با کرونای این شهرستان که با حضور دکتر توکلی نماینده وزیر بهداشت در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، دکتر مروجی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان و مجمع خیرین سلامت در فرمانداری آران و بیدگل برگزار شد، اظهار داشت: خیّران سلامت بازوان توانمند دولت در ارتقای زیرساخت‌های بهداشت و درمان محسوب می‌شوند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با تقدیر از ایثار خیّران سلامت شهرستان آران و بیدگل در تجهیز درمانگاه‌ های این شهرستان بویژه تجهیز بیمارستان سیدالشهداء به عنوان مرکز نخست درمان بیماران کرونایی این شهرستان گفت: دستگاه‌های موردنیاز بیمارستان سیدالشهداء نظیر دستگاه‌ ونتیلاتور، تب‌سنج‌های الکترونیکی، ساکشن، لباس حفاظتی، ماسک N 95، پالس اوکسی‌‌متر، ماده ضدعفونی‌کننده و غیره با کمک خیران و وزارت بهداشت تجهیز شد.

بایبوردی به اخذ اعتبار ۷ میلیارد تومانی برای تکمیل بیمارستان ثامن(ع) و راه‌اندازی بخش سی‌تی‌اسکن، درمانگاه، اورژانس و بخش رادیولوژی بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و خیرین سلامت خبر داد و افزود: علیرغم کمک های دولتی، برخی از نیازمندی‌ های بهداشت و درمان این شهرستان با کمک‌های خیّران قابل رفع است.

فرماندار آران و بیدگل به دستورالعمل و تفاهم‌نامه مشترک بسیج ملی مبارزه با کرونای شهرستان آران و بیدگل بین دانشگاه علوم پزشکی کاشان و ناحیه مقاومت بسیج شهرستان آران و بیدگل اشاره کرد و بیان داشت: در این تفاهم‌نامه قرارگاه پدافند زیستی محله و روستا با همکاری بسیجیان تشکیل و با اجرای طرح جهادی بسیج ملی مبارزه با کرونا در این شهرستان روند شیوع کرونا مدیریت می‌شود.

بایبوردی با اشاره به برگزاری جلسه قرارگاه زیستی محله با حضور فرماندهان پایگاه‎های مقاومت بسیج این شهرستان با مدیران پایگاه سلامت گفت: منطه‌بندی جغرافیایی محلات بر اساس منطقه جغرافیایی تعیین شده توسط پایگاههای بسیج و سلامت از جمله موارد این دستورالعمل است.

فرماندار آران و بیدگل با تاکید بر اشرافیت اطلاعاتی و تشدید نظارت بر صنوف شهرستان آران و بیدگل به منظور کاهش شیوع بیماری کرونا در این شهرستان گفت: شناسایی مراکز تجمعی در منطقه و برنامه‌ریزی برای تعطیلی آنها از جمله تفاهم‌نامه بسیج ملی کرونای شهرستان آران و بیدگل است.

دکتر بایبوردی بسیج ملی مبارزه با کرونا را فرصتی برای ایجاد پوشش خدمات افراد بیمار و در معرض خطر ویروس کرونا نام برد و افزود: ارتقای دانش، درک و مهارت مردم برای پیشگیری و مقابله با بیماری یکی از چالش‌های مهم سلامت است و اکنون بهره‌گیری و مشارکت فعال همه دستگاهها نیاز است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به حضور موثر گروه ۸۴۰ موشکی شهید کبریایی نزاجا در عملیات غربالگری مردم و نیز ضدعفونی کردن روزانه معابر و خیابان‌ها توسط این گروه اشاره کرد و گفت: گروه ۸۴۰ موشکی برای تجهیز بیمارستان سیدالشهدا کمک نقدی انجام داده و با استقرار و انجام رزمایش قرارگاه پدافند بیولوژیک کمک‌های شایانی برای غربالگری مردم و پیشگیری از کرونا را فراهم کرده است.

بایبوردی همچنین به برگزاری ایست، کنترل و بازرسی نیروی انتظامی در روزهای پایانی سال ۹۸ و ایام نوروز در چندین نقطه شهر آران و بیدگل، سفیدشهر، نوش‌آباد و ابوزیدآباد اشاره کرد و گفت: ضمن برقراری آرامش و امنیت شهروندان، با وسایل و تجهیزات پزشکی نظیر تب‌سنج‌ها مردم غربال‌گری می‌شوند.

وی اظهار امیدواری کرد: با همکاری‌های موثر مردم و خودداری شهروندان از حضور در تجمعات انبوه و جلوگیری از ترددهای غیرضروری بتوانیم گام‌های موثری برای مقابله با این ویروس برداریم.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید