×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  دوشنبه - ۱۱ اسفند - ۱۳۹۹  
true
true

                                                

حجت الاسلام والمسلمین شیخ احمد روحانی در گفتگوبا خبرنگار پرتال خبری آران و بیدگل”ای بی نیوز” اظهار داشت ایجاد وحدت و حفظ آن در شرایط فعلی مهمترین هدف می باشد و کسانی که بدنبال اختلاف و تفرقه بین مردم هستند مطمئنا منافع شخصی آنها در میان است.

 

وی در مقدمه با اشاره به اختلاف سلیقه اشخاص گفت: در کل دنیا قاعده این است که در انسانها اختلاف سلیقه وجود دارد و شرکت افراد در عالم و کثرت صورتهای انسانها که هر کسی ظاهری مشخص دارد و به همین مقدار سلایق هم مختلف می باشد ولیکن الحمدا.. در جامعه ای که ما زندگی می کنیم که جامعه اسلامی است و در این جامعه با پیشرفت علم و تمدن، انسانها دوست دارند از نظر روان و عواطف زندگی آرامی داشته باشند و در نتیجه جامعه اسلامی با وجود علم و تمدن و عواطف از اختلاف بیزار است و مسلماً اختلاف باعث عدم رشد و پیشرفت در شهر خواهد شد که ما به دنبال ریشه کن کردن این اختلاف هستیم.

وی تصریح کرد:حدود ۶۰ سال پیش آران و بیدگل حدود یک کیلومتر با هم فاصله داشته است ولیکن با رشد جمعیت و توسعه شهری در حال حاضر ما شهرستان آران و بیدگل هستیم و از اختلاف چیزی عایدمان نخواهد شد.

وی به نقل قولی از تیمسار منصوری اشاره کرد و افزود: در کشور سویس که کافر به حساب می آیند و اقوام و ملیت های مختلف در آن زندگی می کنند حتی یک زبان مشترک نیز وجود ندارد ولیکن به خاطر توافق و سازش اجتماعی که با هم دارند این کشور را امن ترین کشور دنیا از نظر اجتماعی، سیاسی و اقتصادی شناخته اند و این امر باعث شده است تا اکثر سرمایه گذاری جهان به سوی بانکهای سویس سرازیر شود این در حالی است که ما در شهری از کشوری ولایی زندگی می کنیم و عقل و دین به ما توصیه کرده است تا حول محور توحید ووحدت زندگی کنیم.

 

روحانی یادآور شد: همه ما آرانی ها و بیدگلی ها در انقلاب و در زمان دفاع مقدس با هم بودیم و الحمدا… بعد از انتخابات مجلس شورای اسلامی، اختلافات جزئی و سلیقه ای کم رنگ شده و در حال محو شدن می باشد.

ایشان تاکید کرد: از نظر من شورا مهم نیست، همانطور که آقای منصوری هم از جهت وحدت اولویت ما بود. مطمئنا اگر ما با هم باشیم و نماینده ای هم در مجلس نداشته باشیم ولی حول محور وحدت فعالیت کنیم موفق خواهیم بود ولی اگر ۱۰ نماینده در مجلس داشته باشیم ، این اختلاف کارایی آن ۱۰ نماینده را هم از بین خواهد برد.

وی با اشاره به سخنان نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی افزود: تیمسار منصوری بارها اعلام کرده اند که اگر شورای شهر یکطرفه باشد شکست من محسوب خواهد شد و این در حالی است که من به عنوان یک روحانی وظیفه ارشادی دارم و با اکثر صاحب صنایع ، روحانیون آران و بیدگل و در مساجد بیدگل این مسائل را مطرح کرده ام که می توانیم با کمک هم ابتدا زمینه حماسه ای دیگر را بوجود بیاوریم و سپس با کمک هم با ارائه طرح ها و پیشنهادها به توسعه و پیشرفت شهرستان کمک کنیم.

ایشان در پاسخ به سئوال خبرنگار « ای بی نیوز» مبنی بر ثمره وحدت گفت : اولین ثمره وحدت در شورای قبلی رقم خورد که با وجودی که تعداد آرانی ها کمتر بود ولیکن با وفاق و دوستی کارها پیش رفت و میوه بعدی وحدت انتخاب آقای منصوری بود و انشاا.. سومین حماسه ائتلاف آران و بیدگل در شورای چهارم خواهد بود.

ایشان در پاسخ به پیشنهاد تعداد نفرات گفت: تعداد ائتلاف باید قابل قبول برای همه باشد در شورای قبل ۳ به ۴ بود و در آران ۲ به ۵ و این به آن معنی بود که تاثیرگذاری یک طرف شهر بر مصوبات شورا کم اثر خواهد بود ،در حال حاضر هم که به ۹ نفر افزایش پیدا کرد است پیشنهاد من ۵ به ۴ می باشد و دلیل آن هم این است که برای طرفین زمینه اجحاف و بی عدالتی بوجود نیاید اگرچه ممکن است که از هر طرف آدمهای منصف و ولایتی در گردونه قرار گیرند ولیکن ممکن است در بیرون شورا مواردی پیش بیاید که زمینه انحراف بوجود آید ، پس باید طوری برنامه ریزی کنیم که دو طرف شهر تاثیرگذار باشند بطوریکه وحدت موردنظر برای همیشه نهادینه شود.

وی ادامه داد : ترکیب شورا باید طوری باشد تا زمینه اختلاف ها کم رنگ شود من در زمان شورای سوم زمانیکه شهردار بیدگلی انتخاب شد گفتم باید حتما رئیس شورای شهر آرانی باشد زیرا ما به دنبال ایجاد وحدت رویه بودیم و روی حرف خود ایستاده ایم.

ایشان در پایان با اشاره به افرادی که مایلند به اختلاف آران و بیدگل دامن بزنند گفت : اگر همه بیدگل یا همه آران  به دنبال ائتلاف نباشند ولیکن بنده به عنوان یک شخص عادی و حول و قوه الهی به ائتلاف آران و بیدگل رای خواهم داد.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true