کد خبر:194784
پ

«حاج قاسم سلیمانی» نماد غلبه دستگاه محاسباتی حق بر باطل بود

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از شبستان، نماینده کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، به برخی جنبه های تمایز جبهه حق و باطل پرداخت و گفت: نابودی داعش با فرماندهی «حاج قاسم سلیمانی»، رحمت واسعه‌ای برای بشریت -و نه فقط ایران و جهان اسلام- بود آنچنان که نعمت «امنیت و […]

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از شبستان، نماینده کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، به برخی جنبه های تمایز جبهه حق و باطل پرداخت و گفت: نابودی داعش با فرماندهی «حاج قاسم سلیمانی»، رحمت واسعه‌ای برای بشریت -و نه فقط ایران و جهان اسلام- بود آنچنان که نعمت «امنیت و آزادی» را توامان برای همگان به ارمغان گذاشت. اما دستگاه باطل و ظلم، منتهای آرزویش، رفاه و آسایش اعوان و یاران خود است که نمونه آن بستن آب بر روی سپاه امام در کربلا و تحریم‌های ظالمانه علیه آزادیخواهان در این زمانه است.

مولایی «محبوبیت و نفرت» را از دیگر جنبه های تمایزی حق و باطل دانست و تصریح کرد: برخلاف گمان دستگاه مادی که تلاش می‌کند انسانی خنثی تربیت کند تا همه انسان‌ها او را دوست داشته باشند، اما در دستگاه الهی، باید به گونه‌ای زیست که هم محبوب مظلومان و مستضعفان باشید و هم منفور ظالمان و مستکبران و سردار سلیمانی نمونه کامل اشداء علی الکفار رحماء بینهم بود.

این تحلیل گر مسائل سیاسی و دانش آموخته دکتری سیاستگذاری فرهنگی «ولی خدا و اولیاء طاغوت» را وجه تمایز دیگر جبهه حق و باطل دانست و گفت: اطاعت از ولی خدا و تبری از اولیا طاغوت رمز موفقیت است. این دو با هم جمع‌شدنی نیست و صلح بین این دو امکان‌پذیر نیست. اساسا دوگانه «جنگ و صلح» دوگانه باطلی است چرا که ولی خدا هیچ‌گاه به دنبال جنگ نیست و نقطه مقابل جنگ هم صلح نیست.

مولایی آرانی افزود: «حاج قاسم» فردی بود که عاشق صلح بود و در مقابله با هر جنگ‌طلبی، مردانه ایستاد تا صلح ایجاد شود. او به فرمان ولی خود، فرمانده جنگ با کفتار صفتان داعشی شد و بر وعده خود مبنی بر انهدام پرچم داعش از کره خاکی، صادق و وفادار ماند. او در این مسیر ذره‌ای سستی و انحراف و ترس نداشت چرا که به عبارت قرآنی«ولا تهنوا و لا تحزنوا و انتم الاعلون ان کنتم مومنین» باور داشت.

عضو هیئت امنای کانون فرهنگی هنری امام زمان(عج) عباس آباد آران و بیدگل، «شهرت و پایداری» را از وجوه دیگر تمایز این دو جبهه عنوان کرد و اظهار داشت: دستگاه باطل، شهرت‌پرور است و انسان را به سمت مستی شهرت‌های آنی و لحظه‌ای سوق می دهد اما دستگاه حق به دنبال استمرار و پایداری شهرت است. «حاج قاسم» در حالی که محبوبترین فرد بود اما به این باور داشت که منشا اصلی پایداری و شهرت در دستان خداوند است و هر کس رابطه خود با خدا را خالص کند، بر اساس آیه «إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَيَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا» خداوند قلوب او را پر از یاد و محبت خود می‌کند.

مهدی مولایی تفاوت در بینش درباره شهادت و مرگ را از دیگر وجوه تمایز حق و باطل خواند و تصریح کرد: در دستگاه محاسباتی الهی، شهادت پایان راه نیست بلکه آغاز یک راه جدید است. باطل گمان می‌کند که با حذف جسم، تاثیر یک سردار از بین می‌رود اما خداوند با خریدن متاع «حاج قاسم»، تاثیرگذاری او را چندین برابر می‌کند.

وی افزود: مطمئنا وقتی دستگاه کفر و باطل اقدام به حذف فیزیکی نفر نخست حق در منطقه می‌کند، بهایی کمتر از انهدام و ریشه‌کن کردن ظالمان از منطقه نخواهد داشت و این وعده الهی تخلف‌ناپذیر است.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید