×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  پنج شنبه - ۱۶ مرداد - ۱۳۹۹  
true
true
حج، مراسم دینی، سیاسی و اجتماعی دنیای اسلام است

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) ،حجت الاسلام محمد صرامی ظهر جمعه در اولین همایش سراسری هفته حج در سالن شهدای دولت فرمانداری آران و بیدگل اظهار کرد: حضور در مراسم حج واجب و تمتع فرصت گرانبهایی است که انسان خود را آماده رفتن به پیشگاه خدا کند، کسی که حج را صحیح و مقبول انجام داد مثل طفلی است که تازه متولد شده باشد.

وی افزود: ما ۲ نوع حج داریم، حج صحیح و حج مقبول، حج صحیح آن چیزی است که ظواهر حج درست انجام شده باشد، سعی بین صفا و مروه، قربانی کردن، انجام مراسم های رسیده و سفارش شده، تراشیدن سر و طواف خانه خدا، اما این یک طرف ماجرا است.

وی تصریح کرد: قسمت مهم مناسک حج فراهم کردن شرایطی برای مقبولیت حج است، دوری از حسد، کینه، بخل، دروغ، نامهربانی، توجه به همنوع و…….. اگر کسی موفق شد پس از حج این شرایط را در خود پرورش دهد یک انسان مسلمان و مومن می شود، مهمتر از حج صحیح ،حج مقبول است، پس بکوشید مقبول درگاه خداوند شوید و دلتان را صاف و پاک کنید از حب و بغض دنیا و در همه حال خدا را شاهد بگیرید.

صرامی به شرایط وجوب حج اشاره کرد و گفت: کسانی هستند که مستطیع هستند شرایط مالی خوبی دارند به اندازه یک و یا چند سال خرج و مخارج زندگی را دارند ولی به حج مشرف نمی شوند، اینها دو جور محشور می شوند، یا نصرانی و یهودی و یا کور وارد محشر می شوند روزی که هیچ چیز و هیچ کس به فریاد انسان نمی رسد.

وی به اهداف اجتماعی و سیاسی حج اشاره کرد و گفت: سعی کنید مثل یک خانواده در حج با هم برخورد کنید، برای مسائل کوچک و گذرا از هم دلخور نشوید، هدف شما پاک شدن و توجه به امام زمان «عج» است، پس ارزش ندارد با رفتار خود دستمایه تمسخر کفار و مشرکان شوید، باید با مسلمانان دیگر ارتباط برقرار کنیم و متحد در مراسم برائت از مشرکین شرکت کنیم و وحدت خود را حفظ کنیم ، چون دشمن از اتحاد مسلمانان می ترسد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true