×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  جمعه - ۲۴ آبان - ۱۳۹۸  
true
true

حضور گردشگران در کویر مرنجاب یک فرصت طلایی برای توسعه آران و بیدگل است
خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ): به گزارش ای بی نیوز، فریدون الهیاری در کارگروه توسعه مرنجاب در فرمانداری آران و بیدگل افزود: حضور گردشگران در شهرستان آران و بیدگل فرصتی است که اگر به درستی مدیریت شود می تواند موجب اشتغال جوانان و پیشرفت این شهرستان کویری شود.
وی ادامه داد: خوشبختانه عزم جدی در مجموعه مدیران و مردم شهرستان آران و بیدگل جهت رونق گردشگری وجود دارد که می تواند در توسعه همه جانبه این شهرستان مؤثر باشد.
وی تصریح کرد: اقداماتی جهت ساماندهی کویر مرنجاب در جریان است که به صورت ویژه با دو رویکرد سرمایه گذاری و مدیریت شرایط فعلی پرداخته است که ظرف دو ماه آینده نهایی خواهد شد.
الهیاری گفت: در گذشته بدون فراهم آوردن هیچگونه زیرساخت و برنامه ریزی کویر مرنجاب بعنوان منطقه نمونه گردشگری تعریف شده و با تبلیغات گسترده میزبان حضور هزاران گردشگر بوده است که به یک شرایط بحرانی تبدیل شده است.
وی بیان کرد: ساماندهی کویر مرنجاب تنها با ورود میراث فرهنگی امکان پذیر نیست و باید تمام دستگاه ها به کمک بیایند و زیرساخت ها را فراهم کنند.
وی ادامه داد: باید تأسیسات گردشگری در منطقه مرنجاب ایجاد شود تا میراث فرهنگی بتواند با نظارت و کنترل بیشتر به جذب بیشتر گردشگران و سرمایه گذاران کمک کند.
شهردار آران و بیدگل هم در ادامه این نشست اظهار داشت: مشکلات کنونی مرنجاب بخاطر این بوده است که تا کنون امور گردشگری به دست اهل آن سپرده نشده است.
محمد رمضانی افزود: شهرداری آران و بیدگل تا کنون بارها درخواست کرده تا مدیریت گردشگری مرنجاب را به عهده بگیرد تا با فراهم کردن زیرساخت ها به رونق گردشگری و اقتصاد منطقه کمک کند.
وی تصریح کرد: شهرداری آران و بیدگل به دنبال دریافت مجوز شرکت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است که نهایتا تا یکماه آینده گرفته خواهد شد و به کمک گردشگری شهرستان خواهد آمد.
فرماندار آران و بیدگل هم در این نشست با بیان اینکه راه‌اندازی کریدور گردشگری در شهرستان آران و بیدگل ضروری است گفت: تعریف و تبیین کریدور گردشگری به مثابه نقشه راه گردشگری است که باید هر چه زودتر عملیاتی شود.
اسماعیل بایبوردی گفت: گردشگری یک نوع سرمایه گذاری و گردشگران نعمت و فرصت هستند که موجب ایجاد درآمد و معیشت پایدار در منطقه شوند.
وی منطقه گردشگری کویر مرنجاب را یکی از فرصتهای مهم گردشگری برای بازیابی هویت ملی ایرانیان و مردم شهرستان آران و بیدگل برشمرد و افزود: باید زیرساخت های گردشگری از پل راه آهن که نقطه ورودی شهرستان است تا انتهای حوزه استحفاظی شهرستان در کویر فراهم شود.
وی با بیان اینکه ساماندهی فوری مرنجاب در دستور کار قرار دارد گفت: تا دو هفته آینده مدیر اجرایی از طرف فرمانداری برای منطقه مرنجاب معرفی خواهد شد تا با استفاده از ظرفیت تمام دستگاه ها این منطقه گردشگری را ساماندهی کند.
وی فراهم کردن زیرساخت اینترنت، ایجاد کیوسک های تلفن و فانوس های جهت نما در منطقه کویر مرنجاب را ضروری برشمرد و گفت: با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ماه گذشته و دستور وی جهت نصب آنتن های تلفن همراه، شاهد آغاز فرآیند نصب آنتن در منطقه مرنجاب هستیم که امیدواریم به زودی مردم شاهد بهره برداری از آن باشند.
وی با اشاره به ضرورت ایجاد و توسعه گردشگری پایدار در کویرهای این شهرستان و تقویت گردشگری با اخلاق بیان کرد: باید اخلاق گردشگری و فرهنگ سازی این موضوع با ساخت تابلوهای تبلیغاتی و ترکیبی از هنر و علم درآگاه سازی مردم و گردشگران تلاش کرد.
فرماندار شهرستان آران و بیدگل همچنین ایجاد مجتمع تجاری و گردشگری در این شهرستان را ضروری برشمرد و گفت: ایجاد مجموعه های تجاری با امکانات رستوران، فضاهای تفریحی، فروش محصولات محلی و صنایع دستی و ایجاد نمایشگاه فروش فرش می تواند ضمن ماندگاری گردشگران در شهرستان، موجب رونق اقتصاد جامعه محلی شود.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true