کد خبر:100996
پ

دیدار بسیجیان پایگاه بسیج امام حسن مجتبی(ع)با خانواده شهید مشرقیان

به مناسبت موالید خجسته نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص)و امام جعفر صادق(ع) حلقه های صالحین پایگاه بسیج امام حسن مجتبی(ع)حوزه امیرالمومنین(ع) ناحیه مقاومت بسیج آران و بیدگل در منزل شهید محمد مشرقیان حضور یافتند.

به گزارش خبرنگار پرتال خبری آران وبیدگل “ای بی نیوز” ،به مناسبت موالید خجسته نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص)و امام جعفر صادق(ع) حلقه های صالحین پایگاه بسیج امام حسن مجتبی(ع)حوزه امیرالمومنین(ع) ناحیه مقاومت بسیج آران و بیدگل در منزل شهید محمد مشرقیان حضور یافتند.

 در این دیدار ابتدا فرمانده پایگاه در خصوص اهمیت نقش تربیتی حلقه های صالحین به عنوان ره آورد اعتقادی در جهت ارتقاء سطح بصیرتی نیروهای بسیجی در مقابله با تهاجم و شبیحخون فرهنگی دشمن مطالبی را بیان داشتند. وی ادامه دادند:«شهدایی همچون محمد مشرقیان که در سنین جوانی با بصیرتی که نسبت به شناخت راه صحیح و تبعیت از ولی فقیه زمانش پیدا کرد توانست مسیری را انتخاب کند که شهدای کربلا در لبیک گویی به امام حسین(ع) به آن دست یافتند.»

سپس حجت السلام و المسلمین متین پور با عنایت به آیاتی از کلام الله مجید در خصوص مقام و جایگاه شهداء در نزد خداوند و مقایسه راه شهداء و آنچه آنان در دفاع مقدس که یک نبرد جنگ سخت با استکبار جهانی بود،  امروز از ما به عنوان وارثان راهشان بایستی در دفاع مقدسی دیگر و در نبرد جنگ نرم با دشمن به مبارزه برخیزیم. اگر کشتگان ما و مجروحان در دفاع مقدس بعنوان شهید و جانباز و آزاده و ایثارگر مدال افتخار برای خانواده و جامعه بودند، متاسفانه امروز تلفات ما در این جنگ باعث شرمساری جامعه اسلامی ما می شود.

در پایان وصیت نامه شهید محمد مشرقیان قرائت گردید.

لازم به ذکر است مادر شهید محمد مشرقیان به تازگی بدرود حیات گفتند.
زندگینامه شهید محمد مشرقیان:

    نام: محمد
    نام خانوادگي: مشرقيان
    تاريخ شهادت: ۸/۴/۱۳۶۶
    مكان شهادت: منطقه عملياتي سر دشت
    نوع عضويت و شغل: بسيجي ـ دانش آموز
    مكان دفن: گلزار شهداي امامزاده محمد هلال ابن علی (ع) آران و بیدگل

در صحرگاه بيستم ارديبهشت سال ۱۳۴۸ در خانواده اي مذهبي كودكي چشم به جهان گشود كه نام او را همنام بهترين مخلوق خداوندي يعني پيامبر بزرگ اسلام حضرت محمد(ص) ناميدند.
در مهرماه ۱۳۵۴ در سن شش سالگي به مدرسه رفت و دوران دبستان را در مدارس شهيدان نوذريان و شهيدان غفوره به پايان رسانيد. و از همان اوان كودكي در مجالس و جلسات قرآن شركت فعال و مؤثري داشت و دوران راهنمائي را در مدرسه شهيد خدمتي ثبت نام نمود كه همزمان بود با آغاز جنگ تحميلي شور و شوق رفتن به جبهه و دفاع از وطن اسلامي و حفظ اسلام عزيز ذهن او را روشن ساخت ولي بعلت كمي سنش نتوانست در جبهه حضور پيدا كند اما فعاليتهاي خود را در پشت جبهه رها نساخت و شركتي فعال در بسيج و پايگاه هاي مقاومت داشت ولی اين براي او كافي نبود و منتظر فرصتي بود تا بتواند در جبهه حضور پيدا كند پس از پايان دوران راهنمائي در رشته علوم تجربي تحصيلات خود را ادامه داد و در پايان سال برای آموزش نظامی به اصفهان رفت و به جبهه هاي حق عليه باطل اعزام شد و اوايل مهرماه به آران بازگشت و تحصيلات خود را در رشته رياضي فيزيك ادامه داد و با موفقيت به پايان رساند. مجدداً در تاريخ ۱۸/۹/۶۵ همراه با ديگر دانش آموزان مدرسه شهيدان عبداللهي براي حضور در جبهه روانه ميدان نبرد شد و در چند عمليات مختلف شركت كرد. نقش او در اين عملياتها مين روبي و تخريبچي بود. سرانجام روح پر افتخار و با استقامت و شجاع بسيجي مخلص در روز ۸/۴/۱۳۶۶ در عمليات پيروزمند نصر ۵ در منطقة عملياتي سر دشت بر اثر اصابت تركش خمپاره به سوي پروردگارش پرواز كرد.
تشييع جنازه مطهرش همراه با پيكر همرزم دلاورش شهيد علي اصغر طاهري در روز دوشنبه ۱۵/۴/۶۶ با حضور اقشار بي نظير امت حزب ا… صورت گرفت.
.                                   روحش شاد و ياد و خاطرة او هميشه جاودان باد.
«فرازي از وصّيت نامه ي شهيد محمد مشرقيان »
اينجانب محمد مشرقيان بنابه وظيفه شرعي و ديني خود لازم دانستم كه چند كلامي را بعنوان وصيّت هر چند كوتاه با شما امت شهيد پرور و خانواده ام داشته باشم البته من كوچكتر از آنم كه بتوانم وصيّتي به شما بكنم.
پيامم به امت شهيد پرور: اي امت شهيد پرور كه به حق وظيفه خود را به نحو احسن در پشت جبهه انجام داده ايد بدانيد كه امروز مملكت اسلامي و جبهه ها به كمك و ايثار و فداكاري بيشتري نياز دارد و هر چه در گذشته كمك مي كرديد امروز وضعيت جنگ طوري است كه بايد بيشتر به جبهه رسيدگي شود و خداوند بر ما منت نهاد و فردي را براي ما فرستاد كه بهترين و داناترين ما و نايب آقا امام زمان است و ما با اين وسيله از بدبختي و گمراهي و از يوغ استكبار شرق و غرب نجات يافتيم پس ما مديون او هستيم و بايد دين خود را نسبت به او و به اسلام ادا كنيم.
وصيّت به پدر و مادرم: پدر و مادر مهربانم اگر در آن دنيا جز افراد صالح ونيكوكار بوديم براي اين است كه سايه پر بركت امام عزيز و بزرگوار بر شما بود.
شما خيلي براي من زحمت كشيديد و از جان و مال خودتان مايه گذاشتيد و مرا بزرگ كرديد و به مدرسه فرستاديد و من چنين بينشي پيدا كردم كه از امامم پيروي كنم و به نداي او لبيك گويم و تمام اينها را مديون زحمات شما ميدانم اين را بدانيد كه در اين برهه از زمان مملكت اسلامي احتياج به كمك و جبهه احتياج به نيرو دارد پس اگر كسي در خانه بماند و بفكر خودش باشد و بگويد كه ديگران به جبهه ميروند و اين همه نيرو در جبهه هست و دیگر كار به ما ندارند شايد گناه بزرگي مرتكب شده است ما كه ميگوئيم اي كاش در روز عاشورا بوديم و امام حسين(ع) را يـاري مي كـرديم حـالا مـوقعـي اسـت كـه بايد به ياري حسين زمان بشتابيم و حرف خود را با عمل ثابت كنيم.
وصيّتم به خواهرانم: مرا حلال كنيد و حجابتان را حفظ كنيد.
وصيّتم به برادرم: خوب درس بخوان تا با درس خواندنت وقتي بزرگ شدي بتواني به جامعه خدمت كني و اينهمه خرابي و ويراني كه دشمن براي ما ايجاد كرده بوسيله تو و امثال تو ساخته شود و در ضمن راه شهداء و افراد صالح را ادامه بده و بيش از من در مساجد و مجالس عزاداري امام حسين(ع) شركت كن و اميدوارم علاقه ات باين جور مجالس بيشتر شود و مبادا با افراد ناباب نشست و برخاست كني و زندگي سعادتمند آخرت را از دست بدهي.
وصيّتم به دوستانم: خوب درستان را بخوانيد و فقط درس را هدف خود قرار ندهيد در كنار درس به مسائل معنوي و سياسي هم اهميت دهيد.از شما مي خواهم مرا حلال كنيد.              محمد مشرقيان ۱۹/۲/۱۳۶۶

کلیدواژه : کد خبر: ۱۸۷۰
پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید