×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  یکشنبه - ۲۹ دی - ۱۳۹۸  
true
true
دیدار مدیر ستاد عالی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان با مدیرمسئولان کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان آران و بیدگل

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، حجت الاسلام «محمد رضا نیستانی» مدیر ستاد عالی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان در گردهمایی مسؤولان کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان آران و بیدگل گفت: تاکنون حدود١٠٠٠٠برنامه از فعالیت های فرهنگی، هنری و مذهبی کانون‌های مساجد استان اصفهان در سامانه «بچه های مسجد» ثبت شده است.

حجت الاسلام «محمد رضا نیستانی» ، افزود: ملاک فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد از لحاظ ستاد کانون های مساجد، فعالیت هایی است که در سامانه “بچه های مسجد” به ثبت می رسد و این فعالیت ها بر اساس شاخص های مورد نظر ارزیابی و امتیازدهی می شود و بر این اساس از امتیازات و خدمات دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری استان برخوردار می شوند.

حجت الاسلام نیستانی در ادامه بیان داشت: اقدامات ستاد کانون‌های مساجد تاکنون نتوانسته به خوبی عرضه شود و باید از ظرفیت رسانه‌ بیشتر استفاده شود، سامانه بچه های مسجد هم با این رویکرد طراحی و راه اندازی شده است.

وی به رویکردهای چند منظوره کانون های مساجد اشاره کرد و گفت: فعالیت های کانون های مساجد در چهار حوزه فرهنگ، هنر، فضای مجازی و بین الملل خلاصه می شود. هنر ابزار مهمی برای انتقال فرهنگ است و فضای مجازی هم یکی از ابزار مهم در این راستاست که کانون های فرهنگی در این حوزه ضعیف و به شکل سنتی عمل می کنند.

نیستانی بر فرامحلی بودن رسالت کانون های مساجد در فعالیت های فرهنگی تاکید کرد و بیان داشت: کانون های مساجد باید در حوزه بین الملل هم فعال باشند و با دیدی وسیع و جهانی، برای توریست ها و گردشگران خارجی و در حوزه اتحاد مساجد جهان اسلام هم تلاش کنند.

حجت الاسلام نیستانی در بخش دیگری از سخنانش بر فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد در حوزه های کارآفرینی و فرهنگی تاکید کرد و افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانها مجوز فعالیت کانون ها را صادر می کنند اما ابتکار و نوآوری وکمک از خیرین بر عهده کانون هاست. کانون های مساجد باید به صورت مردمی اداره شوند، راه اندازی مجمعی تحت عنوان خیرین فرهنگ ساز و استفاده از خیرین در حوزه های فرهنگی می تواند بسیاری از مشکلات فرهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد را رفع کند.

سعید ضابطی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل هم در این نشست گفت: تعداد ۶۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد شهرستان آران و بیدگل فعال است که ۴۰ کانون دارای کتابخانه هستند و ۴۰۰ فعالیت از کانون های شهرستان آران و بیدگل در  سامانه بچه های مسجد ثبت شده است.

ضابطی بر لزوم ثبت فعالیت های کانون های مساجد در سامانه بچه های مسجد تاکید کرد و گفت: تنوع کلاسها، تعداد نفرات حضور یافته در کلاسهای اوقات فراغت، کیفیت به کارگیری نفرات و کلاسها و ارائه مستندات برگزاری کلاسها در سامانه از جمله ملاکهای ارزیابی فعالیت های اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

وی ادامه داد: کانون هایی که برای ثبت نام و ثبت فعالیت با مشکل اینترنت و سیستم رایانه مواجه هستند، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی همکاری خود و استفاده از ظرفیت این نهاد را در این زمینه اعلام می کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل پیشنهاد بازدید دوره ای چهارشنبه هر هفته از کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان را مطرح کرد و افزود: این برنامه به منظور و با هدف بررسی و آشنایی بیشتر با محیط، وضعیت ، فعالیت کانونها و استماع درخواستها و مشکلات کانونهای فرهنگی هنری مساجد هست.

در ادامه این نشست که در سالن  استاد مؤذن زاده کتابخانه عمومی شهرستان آران و بیدگل برگزار شد، مدیران مسؤول کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان آران و بیدگل به بیان پیشنهادات، نظرات و دیدگاه های خود در خصوص فعالیت های فرهنگی مذهبی و هنری در مساجد شهرستان آران و بیدگل پرداختند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true