×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ شهریور - ۱۳۹۹  
true
true

آران و بیدگل نیوز به نقل از ایسنا: طاهره غفورزاده، اظهار کرد: در سال‌های ۹۱ و ۹۲ به‌صورت مجموع تنها ۳۰ نفر جذب کلاس‌های سوادآموزی در دو دوره سوادآموزی عمومی و انتقال شده بودند که این آمار در سه سال اخیر ۱۲ برابر افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: از سال ۹۲ تاکنون بیش از ۳۵۰ نفر از بی‌سوادان و کم‌سوادان شهرستان از طرق مختلف ترغیبی و تشویقی در دوره مختلف نهضت سوادآموزی شرکت کرده و گواهینامه پایان دوره دریافت کرده‌اند.

غفورزاده با اشاره به اینکه امسال برای نخستین بار طرح باسوادی اتباع در دستور کار نهضت سوادآموزی آران و بیدگل قرار گرفته است، تصریح کرد: با توجه به ثبت‌نام بیش از ۴۰ نفر از اتباع در کلاس‌های نهضت تلاش برای سلامت علمی و فرهنگی جامعه در تمام زمینه انجام می‌شود.

وی اضافه شدن سالانه حق‌الزحمه‌های آموزش دهندگان و پاداش پایان دوره برای سواد آموزان و همچنین تلاش گروه سوادآموزی شهرستان در جذب افراد بی‌سواد و کم‌سواد را از دلایل اصلی رشد افراد بی‌سواد به کلاس‌های سوادآموزی برشمرد.

مسئول نهضت سوادآموزی آران و بیدگل از برگزاری دوره‌های آموزشی رایانه نیز به‌عنوان جزئی تازه در کلاس‌های نهضت در سال آینده خبر داد و گفت: این کلاس‌ها می‌تواند در باسوادی کامل افراد کم‌سواد و بی‌سواد مؤثر باشد.

غفورزاده ادامه داد: خوشبختانه فعالیت‌های حوزه سوادآموزی در دولت تدبير و اميد با نظر مساعد رياست محترم جمهور شدت و افزايش قابل‌توجهی نسبت به قبل داشته است.

وی بابیان این‌که دولت تدبير و اميد جلسات شوراي توسعه سوادآموزي كشور را به‌صورت مستمر تشكيل می‌دهند، افزود: روند فعالیت‌های سوادآموزي در دولت يازدهم بعد از مدت‌ها  در سطح مناسبی  در حال پيگيري است.

مسئول نهضت سوادآموزی آران و بیدگل با اشاره به این‌که يكي از شاخصه‌های مقايسه ملت‌ها سواد است، اظهار کرد: بسياري از شاخص‌های مقایسه‌ای از شاخص سطح سواد افراد آن جامعه نشات می‌گیرد و از این‌رو مهم است كه هر كشوري تا چه حد به اين بحث اهميت دهد.

 از سال ۱۳۷۸(استقلال نهضت سوادآموزی آران و بیدگل از کاشان) بیش از هفت هزار نفر از بی‌سوادان و کم‌سوادان  در آران و بیدگل باسواد شده‌اند و هم‌اکنون درصد باسوادی در آران و بیدگل حدود ۹۶ است.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true