×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  سه شنبه - ۱۷ تیر - ۱۳۹۹  
true
true

رشد 4 برابری ثبت نام روادید در شهرستان کاشان و آران و بیدگل نسبت به سال گذشته
عباس نیکونیا رئیس اداره حج و زیارت کاشان در پایان عملیات ثبت نام و صدور روادید مشتاقان تشرف به عتبات عالیات عراق اعلام کرد ، از مجموع ۱۷۳۷۱۷۰ نفر ثبت نامی در کل کشور، تعداد ۱۶۵۲۲ نفر متعلق به شهرستان کاشان و آران و بیدگل بودند که این تعداد نسبت به سال گذشته رشد بیش از ۴ برابری داشته است.
وضعیت استقبال خروج از مرزها طبق ثبت نام در سامانه سماح به ترتیب ذیل می باشد؛
مرز مهران : ۹۳۳۶ نفر ، مرز شلمچه : ۶۷ نفر ، مرز چزابه : ۳۵ نفر ، مرز هوایی : ۶۹ نفر
که از این تعداد ، ۷۰۱۵ نفر در سامانه به اختیار انتخاب مرز نکرده و احتمالاً از طریق مرز مهران و هوایی از کشور خارج شده اند.
وی با اشاره به مبلغ ثبت نام جهت صدور روادید که ۲۳۴ هزار و ۸۷۵ تومان معادل ۴۱ دلار تعیین شده بود، اعلام داشت؛ مابه التفاوت پرداختی زایرانی که در روزهای نخستین ثبت نام اربعین حسینی مبالغی بیشتر از ۲۳۴ هزار و ۸۷۵ تومان را در سامانه سماح پرداخت کرده بودند ، به حسابهای بانک ملی و ملت آنها واریز شد و آندسته از افرادی که این حسابها را نداشتند می توانند از روز شنبه ۱۲/۸/۹۷ با دردست داشتن کارت ملی به شعب بانک ملی ایران مراجعه نمایند.
نیکونیا در خصوص صدور روادید نیز افزود ، صدور روادید متقاضیان در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل توسط ۲ کنسولگری موقت در استان های قم و مرکزی صورت پذیرفت.
رئیس اداره حج و زیارت کاشان در مورد شناسایی افراد سودجو و دفاتر غیر مجاز نیز اشاره داشت و افزود ، علیرغم اختلاف قابل توجه هزینه صدور روادید از طریق سامانه سماح با نرخ ارز دولتی با هزینه صدور روادید از طریق مراجعه به افراد واسطه و سفارت عراق در تهران ، لیکن مع الاسف افرادی در سطح شهرستان از شور و اشتیاق همشهریان سوء استفاده نموده و اقدام به توزیع ویزای جعلی میان مراجعان خود نمودند که با تلاش های صورت گرفته ، یکی از افراد دخیل در این امر از سوی مراجع انتظامی دستگیر و موضوع تخلفات برخی از افراد دیگر نیز از سوی این اداره مورد پیگیرد قانونی قرار گرفته و موضوع همچنان در جریان می باشد.
در مجموع ۳۲ استان کشور، جایگاه شهرستان کاشان با ۱۰ پله ارتقاء نسبت به ثبت نام اربعین سال۹۶ و سال های ما قبل، در رتبه بیست و دوم استان های کشور قرار گرفت.
نیکونیا در پایان ضمن تشکر و قدردانی از اصحاب رسانه های محلی به دلیل پوشش مطلوب اخبار اربعین تصریح کرد، علی رغم اطلاع رسانی عمومی و محلی که در طول ایام ثبت نام صورت پذیرفت ، تعداد کثیری از متقاضیان تحت تاثیر افراد سود جو خارج از سامانه سماح و با پرداخت هزینه بیشتر ثبت نام نموده و عازم این سفر شده اند ، که مورد تاکید است به منظور ثبت نام سفرهای زیارتی فقط به دفاتر خدمات زیارتی تحت نظارت سازمان حج و زیارت مراجعه نمایند.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true