×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ اسفند - ۱۳۹۹  
true
true
رکورد پرش طول بانوان ایران پس از ۴۵ سال شکسته شد

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) ، سوم شهریور ۹۹ یکی از قله های ورزش آران و بیدگل است. عصر این روز به یادماندنی ریحانه مبینی پرنده آران و بیدگل رکوردی ۴۵ ساله را شکست. رکورد این ماده پیش از این با پرشی به طول ۶،۱۴ متر متعلق به توران شادپور در اردیبهشت ۵۶ بود که مبینی آن را سه سانتی‌متر بهبود ببخشد.
بعد از پیروزی انقلاب دو و میدانی بانوان در حاشیه قرار گرفت تا آنکه در دهه ۸۰ بار دیگر توجه بانوان و مسئولین به این رشته جلب شد. رکوردهای بانوان که همگی از قبل از انقلاب بودند یکی – یکی شکست. اما نزدیک شدن به رکورد پرش طول سخت و غیر ممکن به نظر می رسید. تا آنکه در دهه ۹۰ خورشید پرش طول بانوان ایران نه از شرق که از مرکز ایران طلوع کرد. ریحانه مبینی رکوردهای نونهالان و نوجوانان و جوانان ایران را شکست و اکنون در کنار قله ای ایستاده بود که ۴۵ سال از رجز خوانی هایش می گذشت. مبینی فرزند برومند آران و بیدگل توانست با پرشی به میزان ۶ متر و ۱۷ سانتی متر پشت این غول شکست ناپذیر را با خاک آشنا سازد. بی تردید اگر امکاناتی فراهم شود ریحانه مبینی می تواند در بازیهای آسیایی پیش رو به عنوان نماینده ایران حاضر شود.

متاسفانه دو و میدانی آران و بیدگل با همه افتخار آفرینی هایش با بی مهری مسئولان مواجه است. همین چند ماه قبل بود که شورای شهر تصویب نمود تا باند پرش طول و پرتاب نیزه ورزشگاه خوروش تارتان شود. بعد از تصویب شورا دکتر رمضانی به عنوان شهردار مصوبه را امضا کرد . اما با تغییر شهردار نامه در شهرداری سرگردان و عاقبت مهر بایگانی شود به پیشانی اش خورد.. اکنون دو و میدانی کاران امیدوارند به پاس این موفقیت مهندس کوزه گر قدمی ارزشمند برای اعتلای این ورزش مدال آور و افتخار آفرین بردارد.

( علیرضا توحیدی – دبیر هیات دو و میدانی آران و بیدگل سوم شهریور ۹۹ )

فیلم لحظه شکستن رکورد ملی ماده پرش طول بانوان ایران پس از ۴۵ سال توسط دومیدانی کار آران و بیدگلی خانم  ریحانه مبینی با ثبت حد نصاب ۶.۱۷متر

video_2020-08-26_12-25-54

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true