×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  دوشنبه - ۲۵ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true

سالانه ۱۰۰ میلیون دلار فرش ماشینی از آران و بیدگل صادر می شود
خبرگزاری آران و بیدگل نیوز (abnews.ir): به گزارش ای بی نیوز ، دکتر اسماعیل بایبوردی در دیدار با صاحبان صنایع آران و بیدگل در فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: بر اساس آمارهای اعلامی از گمرک در ۶ ماهه ابتدایی امسال حدود ۵۶ میلیون دلار فرش ماشینی از این شهرستان صادر شده است که با احتساب ۶ ماهه دوم سال قبل، این رقم در یکسال گذشته به ۱۰۰ میلیون دلار می رسد.
پیشتر رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آران و بیدگل از صادرات ۹۸ میلیون دلاری فرش و میلگرد و افزایش ۱۲۰ درصدی صادرات آن به کشورهای دیگر در ۶ ماهه نخست سال جاری به نسبت مدت مشابه در سال گذشته خبر داده بود.
فرماندار آران و بیدگل به فعالیت حدود ۶۰۰ شرکت فرش ماشینی در شهرستان آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: ورود جدی بخش خصوصی به عرصه تولید و اقتصاد در این شهرستان نرخ بیکاری را به حدود ۵ درصد رسانده است که این آمار حاکی از آنست که مردم این شهرستان اعتماد به نفس را جایگزین اعتماد به نفت کردند.
وی نقش شهرک های صنعتی و مجتمع فولاد کویر را در توسعه شهرستان آران و بیدگل بسیار مهم برشمرد و گفت: تک محصولی بودن در این شهرستان هم فرصت و هم تهدید است که باید با برقراری ارتباط بین صنعت و دانشگاه تهدیدات را به حداقل برسانیم.
وی تصریح کرد: باید از شرکت های دانش بنیان در صنعت فرش این شهرستان کمک گرفته شود تا صنایع بتوانند با علم روز به توسعه و رشد تولید خود کمک کنند.
وی توسعه گردشگری را موجب رونق صنعت فرش برشمرد و گفت: باید با ایجاد نمایشگاه های فرش در محل تجمع گردشگران در مناطق دیدنی شهرستان و همچنین فراهم کردن زمینه های بازدید گردشگران از شرکت های تولیدی فرش ، آنها را آشنا به مراحل تولید فرش و ترغیب به خرید کنیم و موجب رونق صنعت فرش شویم.
بایبوردی همچنین از تحقق ۹۴ درصدی اشتغال در یکسال گذشته خبر داد و گفت: از ۱۶۹۷ اشتغال پیش بینی شده، حدود ۱۵۹۹ اشتغال ایجاد شده است که باید تلاش شود این آمار افزایش یابد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آران و بیدگل هم در ادامه اظهار داشت: شهرستان آران و بیدگل دارای ۸۰۰ واحد صنعتی است که ۸/۷ درصد صنایع استان اصفهان را تشکیل می دهد.
مجتبی محلوجی افزود: میزان اشتغال در حیطه صنعت این شهرستان بر اساس آمار اعلامی سال گذشته حدود ۱۶ هزار و ۸۰۰ نفر است که در این راستا جزو ۸ استان برتر کشور هستیم.
وی تصریح کرد: ۵ صادرکننده نمونه استانی و یک صادر کننده نمونه ملی از آن این شهرستان است که در ۶ ماهه اول سال گذشته ۳۷ میلیون دلار بود که امسال به ۵۷ میلیون دلار افزایش یافت.
وی بیان کرد: ۶ منطقه صنعتی و یک شهرک صنعتی زیر نظر وزارت صمت در این شهرستان داریم که یک شهرک جدیدالتاسیس با ۲۰ واحد جدید هم اضافه شده است.
وی با اشاره به اینکه از صفر تا ۱۰۰ تولید فرش ماشینی در این شهرستان انجام می شود گفت: برنامه آتی اداره صمت این شهرستان توسعه صنایع پایین دستی فولاد است تا این شهرستان از حالت تک محصولی خارج شود.
به گفته وی ۶۰۰ کارخانه فرش ماشینی با مجوز بهره برداری در آران و بیدگل فعالیت می کنند و سالانه نزدیک به ۴۵ میلیون مترمربع فرش ماشینی (۵۰ درصد از مجموع تولید کشور) در این شهرستان تولید می شود.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true