×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ شهریور - ۱۳۹۹  
true
true

به گزارش آران و بیدگل نیوز به نقل از ایسنا، حسین میرزائیان، اظهار کرد: سطح آب‌های زیرزمینی در آران و بیدگل از ۸۰ متر در سال‌های گذشته به ۱۱۰ متر در حال حاضر رسیده است.

وی اظهار کرد: پایین آمدن سطح آب‌های زیرزمینی در آران و بیدگل موجب شده که هرساله با شوری آب و در نتیجه فرونشست زمین در شهرستان مواجه باشیم.

میرزائیان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون آب‌های مصرفی آران و بیدگل از ۲۵ حلقه چاه تأمین می‌شود و این در حالی است که طی سال‌های اخیر چهار حلقه چاه آب مصرفی آران و بیدگل به دلیل خشکی از مدار خارج‌شده است.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در آران و بیدگل وجود دارد، گفت: این چاه‌های غیرمجاز موجب هدر رفت آب شرب مصرفی می‌شود.

میرزائیان تصریح کرد: با وجود تلاش‌های زیاد هنوز بیش از ۹۰ درصد از آب آران و بیدگل در بخش کشاورزی استفاده می‌شود که تغییر الگوی کشت و همچنین به روز کردن آبیاری می‌تواند تا حدود زیادی این مشکل را بر طرف کند.

وی پلمپ کردن چاه‌های غیرمجاز، ایجاد و نهادینه کردن فرهنگ صحیح مصرف، پیاده کردن طرح فاضلاب شهری و همچنین کنار گذاشتن کشاورزی سنتی را از راه‌های مهم برای جلوگیری از مصرف زیاد آب در آران و بیدگل برشمرد.

آران و بیدگل با بیش از یکصد هزار نفر جمعیت در شمالی‌ترین نقطه استان اصفهان واقع است.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true