×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  پنج شنبه - ۷ اسفند - ۱۳۹۹  
true
true
سنجش بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال تا پایان مهر در آران و بیدگل ادامه دارد

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از شبستان، حیدر ایمانیان گفت: طرح غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال از نیمه دوم تیرماه در پایگاه ثابت بهزیستی شهرستان آران و بیدگل آغاز شده است و تا پایان مهرماه سال جاری ادامه دارد.

رییس اداره بهزیستی شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه این طرح در سال های گذشته از ابتدای آبان ماه آغاز می شد، اظهار داشت: امسال با توجه به هشدارهای وزارت بهداشت مبنی بر احتمال اوج ‌گیری شیوع بیماری کرونا در نیمه دوم سال ، تاریخ اجرای برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم در کودکان از نیمه تابستان آغاز شده است.

ایمانیان تصریح کرد: امسال برای به حداقل رساندن تماس‌های بین فردی، استفاده از چارت E در پایگاه‌ غربالگری ممنوع است و غربالگری صرفا با دستگاه انجام می‌شود که سبب کوتاه شدن مدت زمان غربالگری و کاهش تجمع و احتمال ابتلا به کرونا می شود. همچنین تعداد مراکز غربالگری امسال با توجه به شیوع کرونا کاهش یافته است.

رییس اداره بهزیستی آران و بیدگل با بیان اینکه زمان طلایی برای مداخله و درمان تنبلی چشم زیر ۱۰ سال است، اظهار داشت: والدین به منظور غربالگری بینایی کودکان خود در روزهای دوشنبه و پنج شنبه هر هفته از ساعت ۸ تا ۱۳ با در دست داشتن شناسنامه یا شماره ملی کودک به پایگاه ثابت بهزیستی واقع در خیابان امیرکبیر، خیابان بهزیستی، اداره بهزیستی شهرستان آران و بیدگل مراجعه و جهت هماهنگی با شماره تلفن ۰۳۱۵۴۷۳۹۷۲۲ تماس حاصل نمایند.

ایمانیان با بیان اینکه پیشگیری و درمان تنبلی چشم بسیار ساده است،‌ تصریح کرد: کودکان ۳ تا ۶ ساله که در سال‌ های گذشته مورد غربالگری قرار گرفته‌اند باید امسال نیز در این طرح شرکت کنند تا از سلامت چشم و عدم تنبلی چشم آنان اطمینان حاصل شود.

وی تاکید کرد: والدین و کودک در صورت مشاهده هر یک از علائم بیماری کرونا، باید از مراجعه به پایگاه غربالگری خودداری کنند. همچنین تنها یکی از والدین مجاز است به همراه کودک وارد پایگاه شود و تمام مراجعان باید ماسک به همراه داشته باشند و در طول مدت حضور در پایگاه فاصله ۱.۵ متری از سایر مراجعه کنندگان و غربالگر حفظ شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true