کد خبر:197436
پ
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی:

شمار بستری‌ کرونایی‌های منطقه کاشان به ۱۷۸ نفر رسید

مدیر روابط ‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: شمار کرونایی‌های بستری شده در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با افزایش ۱۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، به ۱۷۸ نفر رسید.

به گزارش آران و بیدگل نیوز به نقل از ایرنا، مریم امیدی روز ‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به افزایش موارد بستری در ۲۴ ساعت گذشته از ۱۶۸ به ۱۷۸ مورد، افزود: از این تعداد، ۱۶۲ بیمار در کاشان و ۱۶ نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند.

وی شمار موارد بستری بیماران کووید ۱۹ در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی این منطقه را ۱۹ نفر اعلام و اضافه کرد: ۱۷ نفر از بیماران در کاشان و ۲ نفر در آران و بیدگل بستری هستند.

ثبت ۱۱۸ مورد جدید کرونا در منطقه کاشان

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: شمار آزمایش مثبت ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با ثبت ۱۱۸ مورد جدید به ۱۶ هزار و ۵۷ رسید.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶ بیمار جدید حاد تنفسی در منطقه کاشان بستری شدند که از این تعداد ۱۵ نفر در کاشان،یک نفر نفر از طاهرآباد، یک نفر از استرک، یک نفر اهل محمدآباد ابوزیدآباد با سن هشت تا ۹۳ سال و هشت بیمار از آران و بیدگل با سن ۳۲ تا ۸۸ سال تحت مراقبت و درمان هستند.

به گفته وی، از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون ۱۴۸ هزار و ۹۶۶ نفر به مرکزهای بستری، تشخیص سرپایی و درمانی شهرستان‌های آران و بیدگل و کاشان مراجعه کردند.

امیدی تصریح کرد: در این مدت، ۹ هزار و ۱۲۷ بیمار حاد تنفسی نیز تاکنون از بیمارستان‌های کاشان و آران و بیدگل ترخیص شدند.

وی اظهارداشت: در ۲۴ ساعت گذشته یک بیمار مرد ۸۲ ساله به‌ دلیل کووید ۱۹ در شهرستان‌ کاشان فوت شد.

امیدی با اشاره به افزایش پذیرش بیماران مشکوک و مبتلا به کووید ۱۹ در منطقه کاشان گفت: این آمار از یک درصد با ۹۲ نفر در هفته اول فروردین به ۱۶۷ نفر و افزایش ۸۲ درصدی در هفته دوم این ماه رسید.

وضعیت نارنجی کاشان و آران و بیدگل

مهدی دلاوری معاون بهداشتی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز امروز گفت: بر پایه نقشه ماسک وزارت بهداشت وضعیت رنگ‌بندی کرونایی کاشان و آران و بیدگل نارنجی و پرخطر  که بر پایه این وضعیت سطح شغلی سه و چهار تعطیل است.

به گفته وی همچنین خروج خودروهای بومی از شهرستان‌های نارنجی و قرمز و ورود خودروهای غیربومی به این شهرستان‌ها ممنوع است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

وضعیت کرونایی کاشان و آران و بیدگل نارنجی است.

ویروس کرونا اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید