×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  جمعه - ۳ بهمن - ۱۳۹۹  
true
true

آران و بیدگل نیوز – فهیمه مسیبی: اولین سطر از این مرقومه، میلاد سراسر سعادت ساقی کوثر، سرور شیعیان جهان، مولا علی (ع) را خدمت تمامی عاشقان جهان تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.
از ازل در کارگاه خداوندی، قانونی وجود دارد به نام “عشق” و بنیان همه ی کاینات تکیه‌اش بر “عشق” است و اگر دلت را به “عشق” بسپاری و بر آن شوی که در مدرسه‌ی امیرالمؤمنین (ع) طرحی نو دراندازی، جشن اهدای جوایز نقد کتاب، با میلاد مولای عاشقان عالم علی (ع) مصادف می‌شود.

یکی از واپسین روزهای زیبای پاییزی طرحی از طرف جناب آقای ساطع – یکی از اعضای انجمن اولیاء و مربیان مدرسه‌ی امیرالمومنین (ع) – مبنی بر خرید کتاب توسط دانش‌آموزان مدرسه از کتابفروشی بزرگمهر با تخفیف ۵۰ درصد ارائه شد. با استقبال مسئولان مدرسه، معلمان بزرگوار و اولیاء و دانش‌آموزان، کتاب‌های داستانی در اختیار جمع کثیری از بچه‌ها قرارگرفت.
اولین اتفاق زیبایی که در این قصه باید می‌افتاد آشتی و آشنایی دانش‌آموز با محیط کتابفروشی و کتاب بود که صد البته محقق گردید. دومین اتفاق ناب، خاک نخوردن کتاب در گوشه‌ی خانه بود که این آرزو نیز برآورده‌شد.
دخترکان شاد مدرسه‌ی امیرالمومنین (ع)، در این وانفسای غربت کتاب، با اشتیاقی وصف‌ناپذیر، دوستانی در میان قفسه‌ی کتاب‌ها انتخاب و آن‌ها را با مهر، مهمان خانه‌هایشان کردند. بعد از آن، صفحه به صفحه‌اش را خواندند و سیاهه‌هایی سرشار از خلاصه داستان‌ها نگاشتند و به “بزرگمهر” تحویل دادند. خلاصه‌ها مورد بررسی قرار گرفت و از میان تمامی شرکت‌کنندگان، سه نفر، برگزیده شدند. البته تمام آن‌هایی که از طرح استقبال کردند مورد تکریم قرار گرفتند.
لازم به ذکر است مشاور کاردان و مسلط به فضای قصه، رمان‌نویس بزرگوار و شهیر شهر و دیارمان – جناب آقای ابوالفضل معزی راد – قدم به قدم ما را از مساعدت خویش محروم نکردند و لحظه‌ای تنهایمان نگذاردند. بر خود واجب می‌دانم که از زحمات بی‌دریغ و راهنمایی‌های پرارزش ایشان، تشکر و قدردانی و برای آرمان‌های نابشان، بهترین‌ها را آرزوکنم.
در اولین روز اردیبهشت، جشن میلاد مولای متقیان؛ حضرت علی (ع) در مدرسه‌ای مزین به‌همین نام مقدس برگزار شد و جوایز دانش آموزان برتر، توسط جناب آقای بلالی؛ مسئول آموزش ابتدایی اداره‌ی آموزش و پرورش شهرستان، سرکار خانم غفوری؛ کارشناس آموزش ابتدایی، سرکار خانم رافعی؛ مدیر مدرسه و بانی طرح؛ جناب آقای امیرحسین ساطع در فضایی شاد و فرح بخش اهداگردید.
امیدواریم طرح آشتی با بهترین دوست انسان یعنی کتاب، در تمامی مدارس و دیگر فضاهای فرهنگی شهرستان و فراتر از آن در کل کشور برپاشود و هریک از ما گامی بلند و موثر در جهت توسعه و تعالی روحی خود و فرزندانمان برداریم.

ایدون باد!

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true