×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  پنج شنبه - ۱ آبان - ۱۳۹۹  
true
true

ظرفیت تولید مجتمع فولاد کویر افزایش می یابد/ حفظ محیط زیست و آب دغدغه اصلی مدیران فولاد کویر است
خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ): به گزارش ای بی نیوز،حاج مجید خوروش شامگاه چهارشنبه در آئین قدردانی از فعالان رسانه ای آران و بیدگل به مناسبت روز خبرنگار گفت: نتیجه ارتقای صنایع مادر مانند فولاد تقویت تولید داخلی، کاهش وابستگی به خارج، افزایش ارزآوری و زمینه سازی توسعه پایدار است که در این راستا مجتمع فولاد کویر افزایش ظرفیت تولید را در دستور کار دارد.
وی افزود: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته ظرفیت تولید مجتمع فولاد کویر در شهرستان آران و بیدگل تا سال آینده به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن خواهد رسید.
مدیر مجتمع فولاد کویر با اشاره به فعالیت این مجموعه در چهار طرح ملی بیان کرد: این مجموعه در طرح های انتقال گاز ایران به عمان و طرح های شرکت روس اتم در نیروگاه هسته ای بوشهر مشارکت داشته و با گروه صنعتی ایران خودرو و ساپکو نیز همکاری می کند که این امر کشور را از واردات بسیاری از محصولات زنجیره فولاد خودکفا کرده است.
او اضافه کرد: افزایش میزان تولید فولاد در کشور روند رو به رشدی را در پیش گرفته و بر اساس راهبردهای مدون دولت تدبیر و امید بیش از ۲۰ میلیون تن ظرفیت جدید تولید فولاد خام از رهگذر طرح های توسعه ای در دست اجراست که تا پایان سند چشم انداز ۲۰ ساله این رقم باید به ۵۵ میلیون تن برسد.
خوروش با اشاره به هدف اصلی سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری مبنی بر تکیه به توانمندی های داخلی گفت: صنعت فولاد به دلیل فراهم کردن زیرساخت های توسعه سایر صنایع و ضریب بالای اشتغالزایی یکی از مهمترین ملزومات تحقق این سیاست هاست. 
وی میزان تولید و مصرف فولاد را یکی از نشانه های رونق اقتصادی و توسعه کشورها دانست و عنوان کرد: به رغم برخی مشکلات اقتصادی این مجموعه در زمینه تولید و صادرات در یک دهه گذشته نقش پررنگی داشته است.
رییس هیات مدیره مجتمع فولاد کویر آران و بیدگل گفت: مجتمع فولاد کویر همگام با حفظ محیط زیست و منابع آبی منطقه آران و بیدگل راه اندازی شده و در راستای حفاظت از منابع آبی اقدام به انتقال پساب کاشان به این مجتمع که ۹۰ لیتر بر ثانیه است و در حال انجام مراحل پایانی انتقال است کرده است.
وی با بیان اینکه هر قدر به صنعت اهمیت می دهیم بیش از آن باید به حفظ محیط زیست عنایت ویژه داشته باشیم گفت : این مجتمع پیوسته تحت نظر واحدهای بازرسی و مشاورین سازمان محیط زیست قرار دارد بطوریکه در طول چند سال گذشته همواره به عنوان دوستدار محیط زیست مورد ارزیابی قرار گرفته است.
خوروش با اشاره به رعایت تمام استانداردهای محیط زیستی اروپا در این مجتمع تصریح کرد : با توجه به خاصیت خشکی و کم آب بودن کویر ،آب مورد نیاز فضای سبز را تا کنون از پساب مجتمع تأمین کرده که امیدواریم با تسریع در امر طرح انتقال پساب کاشان به مجتمع فولاد کویر ، آب مصرفی در زمینه صنعت و آب مورد نیاز فضای سبزمان را به طور کامل تأمین کنیم.
وی اظهار کرد: صنایعی که به موازات رشد اقتصادی به حفظ سرزمین و طبیعت می پردازند، کشور را به سمت توسعه رهنمون می کنند.
وی خاطرنشان کرد: در تمام دنیا توسعه صنعت فولاد با رعایت اصول زیست محیطی و توجه منابع آبی مورد حمایت دولت هاست که این مهم در کشور ما هم مورد توجه قرار گرفته است.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true