کد خبر:196786
پ

«فراش» از آران و بیدگل برگزیده جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد شد

سعید ضابطی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در آران و بیدگل گفت: مستند فراش از آران و بیدگل جایزه دوم چهارمین جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد را در بخش استعدادهای جوان از آن خود کرد. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل افزود:  این مستند بی کلام، مراحل تولید یک […]

سعید ضابطی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در آران و بیدگل گفت: مستند فراش از آران و بیدگل جایزه دوم چهارمین جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد را در بخش استعدادهای جوان از آن خود کرد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل افزود:  این مستند بی کلام، مراحل تولید یک فرش ماشینی را در آران و بیدگل به نمایش می گذارد و در واقع به بررسی سیر تبدیل نخ به فرش می پردازد.
ضابطی افزود: این مستند شاعرانه به کارگردانی محمد مهدی فکریان و تدوین پوریا اوسطی تا کنون موفق به دریافت جوایز متعددی از جشنواره های ملی و بین المللی از جمله بهترین اثر جشنواره فیلم صنعتی کشور ، اثر برگزیده جشنواره های بین المللی کراف کرواسی و لابرتی فرانسه شده است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل خاطر نشان کرد: محمد مهدی فکریان آرانی دارای مدرک کارشناسی کارگردانی مستند از دانشگاه صدا و سیما تهران است.
ضابطی افزود: «آیه‌های زمینی»، «الف لام میم»، «به استقبال پدر»، «بُرد، بُرد، بُرد»، «من و توافق یهویی»، «بی سرنشین»، «مرد مردم» و «هوشمندی» از دیگر آثار مستند محمد مهدی فکریان آرانی است. وی همچنین فیلم کوتاه «ملاقات آخر»، نماهنگ «آغوش امن»، اثر رضا صادقی و «مهر مادر» اثر صابر خراسانی را کارگردانی کرده است.
چهارمین جشنواره پاسارگاد با محوریت حمایت از تولید و رشد اقتصاد ملی در دو بخش فیلم‌سازان حرفه‌ای و باتجربه و بخش استعدادهای جوان برگزار شد و منوچهر شاهسواری، ابراهیم مختاری، روح‌اله حجازی، بهرام توکلی و نیما جاویدی داوران این جشنواره فیلم کوتاه بودند که به بررسی و انتخاب آثار برگزیده در این جشنواره پرداختند.
پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید