کد خبر:196004
پ

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی از عکاسان، تصویربرداران، خبرنگاران و اصحاب رسانه‌های جمعی و اجتماعی این شهرستان قدردانی کرد

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) ، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی ۱۷ مرداد ماه؛ روز خبرنگار را به عکاسان، تصویربرداران، خبرنگاران و اصحاب رسانه‌های جمعی و رسانه‌های اجتماعی این شهرستان تبریک گفت و اظهار داشت: روز خبرنگار روز بزرگداشت صاحبان قلم و فرهنگ‌سازان «دانستن حق مردم […]

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) ، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با صدور پیامی ۱۷ مرداد ماه؛ روز خبرنگار را به عکاسان، تصویربرداران، خبرنگاران و اصحاب رسانه‌های جمعی و رسانه‌های اجتماعی این شهرستان تبریک گفت و اظهار داشت: روز خبرنگار روز بزرگداشت صاحبان قلم و فرهنگ‌سازان «دانستن حق مردم است» قلمداد می‌شود.

وی در این پیام خبرنگاران رسانه‌های جمعی و اجتماعی را نبض‌های تپنده جامعه‌ ذکر کرد که با تدبیر و امید در تنویر افکار عمومی و روشنگری اذهان نقش‌آفرینی می کنند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل رسالت خبرنگاران را تبیین رویدادها و دستاوردهای نظام، دولت، ادارات و دستگاه‌های اجرایی، موسسات عمومی دولتی و غیردولتی و کمک به بسط گردش جریان آزاد اطلاعات براساس اصول اخلاق حرفه‌ای آنان عنوان کرد.

دکتر بایبوردی از خبرنگاران و اصحاب رسانه‌های جمعی و رسانه‌های اجتماعی شهرستان آران و بیدگل به عنوان عاملان آگاهی و حاملان دانایی نام برد و افزود: بی شک خبرنگاران این شهرستان با رویکرد توسعه محوری و تعامل سازنده با مسئولان دستگاه‌های اجرایی دل در گرو توسعه، پیشرفت و آبادانی این شهرستان دارند و با رعایت اصل امانتداری و نقد منصفانه و رعایت اخلاق حرفه‌ای خبرنگاری در بهبود شاخص‌های متوازن توسعه‌ای این منطقه گام‌های موثرتری برمی‌دارند.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران عرصه رسانه به ویژه خبرنگار شهید محمود صارمی گفت: نقش‌آفرینی خبرنگاران شهرستان آران و بیدگل در شرایط بحرانی و از جمله نقش‌آفرینی آنان در آگاهی‌بخشی به مردم در دوران حساس کرونایی ستودنی است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در بخش دیگری از این پیام آورده است: شهرستان آران و بیدگل برای ادامه حرکت شتاب‌زا در مسیر توسعه و دستیابی به پیشرفت روزافزون در کنار دانشگاهیان، صنعتگران، کارآفرینان و مسئولان به همراهی و نقش‌آفرینی و تلاش خبرنگاران نیز نیازمند است که در این راستا ضرورت دارد روسای ادارات و دستگاه‌های اجرایی و مدیران موسسات عمومی دولتی و غیردولتی این شهرستان از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های رسانه‌ای در اجرای برنامه‌های توسعه‌ای، فرهنگی و اجتماعی بهره حداکثری ببرند.

وی بر ضرورت راه‌اندازی خبرگزاری مستقل برای شهرستان آران و بیدگل تاکید کرد و گفت: پیشنهاد بنده راه‌اندازی پایگاه خبری کویر یا خبرگزاری کویر ایران در این شهرستان است.

دکتر بایبوردی بر ضرورت ترویج «سواد رسانه‌ای»، «سواد خبری»، «سواد مجازی»، «سواد فناوری اطلاعات و ارتباطات» و «سواد الکترونیک و دیجیتال» تاکید کرد و گفت: حرفه خبرنگاری جزو مشاغل سخت و پیشران توسعه‌ای قلمداد می‌شود و مجهز شدن اقشار مختلف مردم اعم از نوجوانان و جوانان به این سوادها ضرورت دارد.

وی در پایان این پیام از تعامل سازنده و مساعی ماندگار اصحاب رسانه‌های جمعی و رسانه‌های اجتماعی اعم از عکاسان، تصویربرداران، خبرنگاران و فعالان رسانه‌های اجتماعی این شهرستان که با انعکاس واقعی و عینی اخبار و رویدادهای شهرستان آران و بیدگل تلاش می‌کنند، قدردانی کرد.

شایان ذکر است در هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید و به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری نمود.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • محمدرضا ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۱ ب٫ظ
    0 0

    روز خبرنگار را خبرنگار ان قدیمی ای بی نیوز که یک زمانی فعالیت چشمگیری داشتند تبریک می گم به امید برگشت به آن روزهای باشکوه ای بی نیوز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید