کد خبر:196476
پ

قرمز شدن وضعیت شهرستان آران و بیدگل و اعمال محدودیت های کرونایی برای مشاغل

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از  روابط عمومی فرمانداری، دکتر اسماعیل بایبوردی در نشست ستاد مدیریت و مقابله با کرونای این شهرستان که با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، اعضای ستاد مدیریت و مقابله با کرونای شهرستان آران و بیدگل و روسای بانک‌های این شهرستان برگزار شد، از اعمال […]

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از  روابط عمومی فرمانداری، دکتر اسماعیل بایبوردی در نشست ستاد مدیریت و مقابله با کرونای این شهرستان که با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، اعضای ستاد مدیریت و مقابله با کرونای شهرستان آران و بیدگل و روسای بانک‌های این شهرستان برگزار شد، از اعمال محدودیت‌های کرونایی برای گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ به دلیل قرمز شدن وضعیت این شهرستان خبر داد.

وی اعمال این محدودیت‌ها را پیشنهاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان و سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان آران و بیدگل ذکر کرد و گفت: این محدودیت‌ها شامل فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی و نانوایی‌ها نمی‌شود.

دکتر بایبوردی اضافه کرد: کریدورهای گردشگری مرنجاب- سنبک- سیازگه و چاه‌عروس به مدت یک هفته تعطیل‌اند.

وی در این نشست بر اجرای این محدودیت‌ها به صورت جدی تاکید و خاطر نشان کرد: با خاطیان کرونایی شهرستان آران و بیدگل به جدیت برخورد قانونی می‌شود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با اشاره به ممنوعیت کلیه تجمعات، از تعطیلی بازارهای روز این شهرستان در قالب محدودیت‌های کرونایی برای گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ خبر داد و افزود: ضمن ممنوعیت برگزاری مراسم و آیین‌های تشییع اموات در شهرستان، ارسال پیامک‌های تشییع، ترحیم و هرگونه تجمع در شهرستان آران و بیدگل ممنوع است.

وی ضمن تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط کارمندان ادارات، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها و نیز مراجعان به آن دستگاه‌ها بار دیگر بر لزوم استفاده «ماسک از خانه تا خانه» و «ماسک از محل کار تا خانه» تاکید کرد و گفت: رؤسای ادارات، بانک‌ها و دستگاه‌هایی که نتوانند با استقرار یک نفر در جلوی ادارات خود، الزام استفاده از ماسک به مراجعان را یادآور شوند، برخورد قانونی و جدی می‌شود.

فرماندار و رئیس ستاد مدیریت و مقابله با کرونای شهرستان آران و بیدگل به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ۲۵ درصدی و استفاده ۶۰ درصدی مردم این شهرستان از ماسک اشاره کرد و اظهار داشت: بنابر آمار ارائه شده توسط بازرسی‌های شبکه بهداشت و درمان این شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی کاشان، ادارات۵۷ درصد، سوپرمارکت‌ها و خواربارفروشی‌ها ۷۰ درصد، نانوایی‌ها ۶۵ درصد، مطب‌ها ۷۵ درصد و پیشخوان‌های دولت ۷۰ درصد استفاده از ماسک را رعایت می‌کنند.

وی به بیش از ۱۰ هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع موادغذایی و اماکن عمومی شهرستان آران و بیدگل از ابتدای سال‌جاری توسط شبکه بهداشت و درمان این شهرستان اشاره کرد و گفت: این بازدیدها ۴۶ مورد معرفی به مراجع قضایی، ۲۵ واحد اخطار و پلمپ و ۲۳۳ مورد اخطاریه بهداشتی را درپی داشته است.

دکتر بایبوردی ادامه داد: از ابتدای سال‌جاری ۸۸۱ مورد بازدید از مدارس و ۴ هزار و ۸۳۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و صنعتی شهرستان آران و بیدگل در راستای کاهش شیوع کرونا توسط بازرسان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان انجام شده است.

وی سرعت سرایت و تولید بیماری کرونا در شهرستان آران و بیدگل را بالا عنوان کرد و افزود: میزان تولید بیمار کرونایی بیش از میزان تولید ماسک، اکسیژن و سایر تجهیزات پزشکی درمانی این بیماری است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونایی و استفاده از ماسک از سوی شهروندان تاکید کرد و بیان داشت: باید «سواد تقویت بهداشت کرونایی» و «سواد حفظ سلامت و تاب‌آوری در مقابل بیماری‌ها» را ترویج دهیم.

وی تاکید کرد: بیماری کرونا با مسئولیت دولت و اراده ملت قابل مدیریت است.

 

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید