×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  پنج شنبه - ۷ اسفند - ۱۳۹۹  
true
true

آران و بیدگل نیوز: اکبر مجیدی  در گفتمان دینی دبیرستان دخترانه کوثر آران و بیدگل، گفت: لازمه موفقیت تغییر و پویایی و لازمه تغییر، خلاقیت و راز خلاقیت در تفکر است.

لازمه موفقیت،خلاقیت و راز خلاقیت در تفکر است

وی با تاکید بر اینکه این ما هستیم که برای اهداف و نتایج زندگی مان تصمیم می گیریم، افزود: داشتن تفکری مثبت یا منفی، به نتایج دلخواه یا ناخوشایند منجر می شود و نگرش یا همان افکار ما، موجب پیروزی یا شکست ما می شوند.

استاد گفتمان های دینی با اشاره به اینکه خلاقيت، باعث بروز افکار بزرگ در انسان می شود اظهار داشت: انسان خلّاق کسی است که از ذهنی جست و جوگر، آفریننده و پویا برخوردار است و می تواند با شکستن مرزها و چارچوب های کلیشه ای موجود شرایط جدیدی را ایجاد کند.

مجیدی با تأکید بر اینکه هر فردی در زندگی خود برای به دست آوردن موفقيت نیازمند یک هدف از پیش تعیین شده است، خاطر نشان کرد: انسان، بدون هدف یا به موفقیت دست نمی یابد و یا اگر به موفقیتی برسد به صورت کاملا اتفاقی به آن رسیده و این موفقیت تداوم نخواهد داشت.

وی ادامه داد: هدف، قابل دستیابی است، پس فردی که به دنبال موفقيت است باید اهداف خود را روشن و شفاف کند و این اهداف یاید با توانایی و امکانات فرد تناسب داشته باشد.

این کارشناس دینی با اشاره به اینکه هر کوششی بدون توفیق الهی سودی نخواهد داشت، اظهار داشت: هر انسانی در انجام کارها، نیازمند عنایت و توفیق از جانب خداوند است و تا لطف الهی شامل حال او نشود، موفق به انجام کار نخواهد شد.

مجیدی در ادامه تصریح کرد: استفاده بهینه از فرصت های بدست آمده و حساسیت روی تک تک ثانیه های عمر ، از جمله عواملی است که موجب موفقیت انسان در تمامی زمینه ها چه در مسائل اجتماعی – سیاسی و چه مسائل معنوی می شود .

وی به نقش خانواده در موفقیت اشاره کرد و گفت: امام علی علیه السلام خویشاوندان را به بال هایی تشبیه می کند که انسان را در صعود به اهداف عالی کمک می کنند و در صورت نبود یا قطع رابطه با آنان، انسان در رسیدن به آرزوها و اهداف تعیین شده دچار مشکل می شود.

یادآور می شود؛ طرح گفتمان‌های دینی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی در طول سال به صورت فصلی و مناسبتی با موضوعاتی از قبیل مهارت‌های زندگی، عفاف و حجاب، سواد رسانه ای، روابط اجتماعی آسیب‌ها و چالش‌ها، باید‌ها و نباید‌ها در روابط پسر و دختر و سایر موضوعات فرهنگی در مدارس برگزار می‌شود.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true