×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۷ آبان - ۱۳۹۹  
true
true

آران و بیدگل نیوز به نقل از فارس: مؤسسات برتر و برگزیده در حوزه‌های تخصصی در چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت مشخص شدند.

شاخص‌های انتخاب مؤسسات برگزیده در چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت، نسبت تعداد قبولی‌های به کل آمار قبول‌شدگان در آزمون، نسبت تعداد شرکت‌کنندگان به کل آمار شرکت‌کنندگان در آزمون و نسبت تعداد قبولی به تعداد شرکت‌کنندگان مؤسسه بوده است.

همچنین تبصره‌هایی نیز علاوه بر شاخص‌های عنوان شده برای برگزیدن مؤسسات برتر در نظر گرفته شده است.

تبصره‌های این شاخص‌ها به شرح ذیل است؛
-تبصره یک؛ در این ارزیابی مجموع عملکرد مؤسسات در تمامی رشته‌ها لحاظ شده است.
-تبصره دوم؛ در این ارزیابی، سطح عملکرد کیفی آموزشی مؤسسات از درجه اهمیت بیشتری برخوردار بوده است که به همین جهت شاخص سوم از ضریب بیشتری نسبت به سایر شاخص‌ها برخوردار بوده است.
-تبصره سوم؛ در چهاردهمین آزمون سراسری قران و عترت در این ارزیابی، برای عملکرد مؤسسات در رشته حفظ کل قرآن ضریب و اهمیت ویژه‌ای نسبت به سایر رشته‌های آزمون سراسری در نظر گرفته شده است.

نخستین مؤسسه برتر در چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت، جامعةالقرآن استان اصفهان است که مؤسسات امیرالمومنین(ع) کاشان، نسیم وحی خلخال و نیز مکتب القرآن بادرود در رده‌های دوم تا چهارم قرار دارند.

مؤسسات کربلایی کاظم قم، مهد قرآن استان یزد و نیز مهاد دین و دانش در ردیف‌های پنجم تا هفتم قرار می‌گیرند. همچنین سه مؤسسه آخری که جزو ۱۰ مؤسسه برتر هستند به ترتیب مؤسسات فجر رفسنجان، انجمن قرآن و نهج‌البلاغه آبدانان و مجمع قاریان و حافظان هلال آران و بیدگل معرفی شده اند.

مؤسسات نورالانوار شادگان، قرآن و نهج‌البلاغه قم، حافظان وحی کاشان و جامعه القرآن الکریم تهران در رده‌های یازدهم تا چهاردهم مؤسسات برتر چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت جای دارند.

مؤسسات برگزیده در حوزه‌های تخصصی نیز با ارزیابی صورت گرفته در هر یک از حوزه‌های آموزشی مورد بررسی قرار گرفت و مؤسسات برگزیده به شرح زیر انتخاب شدند:

حوزه آموزش تدبر در قرآن:

 تدبر در قرآن و سیره مشهد

قرآن و عترت آذرشهر

نور مبین اردبیل

حوزه آموزش مفاهیم قرآن:

مکتب القرآن نطنز

نورالانوار شادگان

انجمن قرآن و نهج البلاغه آبدانان

حوزه آموزش نهج‌البلاغه:

امیرالمؤمنین(ع) کاشان

سیدالشهدا(ع) کرمان

جامعه بیت‌الزهرا(س) آران و بیدگلحوزه آموزش حفظ قرآن :

جامعه القرآن استان اصفهان

کربلایی کاظم قم

مهد قرآن استان یزد

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true