کد خبر:195359
پ

متین و امین زیست و آرام رفت…

در میان همه مباحثِ اساسی حولِ محورِ «انسان»، باید گفت «مرگ »، حکایتی دیگر دارد. زندگی با تمام فراز و نشیب را می توان تجربه کرد و منتقل نمود اما مرگ، تجربه ای تکرار ناپذیر است. نگاه توحیدی به موضوع مرگ و آخرت، برای مومنان توام با یک فرآیند منطقی است و کیست که به […]

در میان همه مباحثِ اساسی حولِ محورِ «انسان»، باید گفت «مرگ »، حکایتی دیگر دارد.

زندگی با تمام فراز و نشیب را می توان تجربه کرد و منتقل نمود اما مرگ، تجربه ای تکرار ناپذیر است.

نگاه توحیدی به موضوع مرگ و آخرت، برای مومنان توام با یک فرآیند منطقی است و کیست که به ایستگاه پایانی حیات دنیوی نرسد؛ اما در هر صورت این مقوله تجربه نشده برای کسانی حیات دارند با هاله ای از ترس و تلخی همراه است بویژه اینکه گاهی با وداع نزدیک ترین خویشان و بستگان و دوستان همراه باشد.

در روزهایی که همنوعان در تب و تاب مهار یک ویروس ناشناخته هستند خبر هجرت آسمانی «حجت الاسلام و المسلمین شیخ احمد امین پور»، از تلخ ترین اخبار آبادی ماست.

«شیخ احمد» از شایسته ترین روحانیانی بود که به واسطه فضل و فرهیختگی اش به دوره شکوفایی و ثمردهی رسیده بود.

افزون بر سی سال درکسوت طلبگی، زیستنی عارفانه و عاشقانه داشت.

از روزی که این مسیر را برگزید با بسیاری از تمنّیات و تعلّقات فاصله گرفت و کوشید با جدّ و جهاد فراوان در مکتب امام صادق علیه السلام، درس دینداری و دین ورزی بیاموزد و حاصل آموخته ها را به مردم بیاموزاند.

از همان اوان طلبگی، تواضع و فروتنی در شخصیتش پدیدار بود و آرامش برخاسته از نشاط معنوی اش در چهره اش نمایان بود. پارسایی و شب زنده داری و تهجد صفت ممتاز و فعل عبادی او بود و تحصیل علوم الهی و تفقّه در احکام شرع و شریعت را با جدیت پیگیری می کرد.
مباحثات، تتبّعات و سخنرانی های او برآمده از روح جستجوگرانه در استنباطات عقلی و علمی بود.

فعالیت های اجتماعی و فرهنگی اش در مسجد متمرکز بود و اجتماع جوانان علاقمند نشانه موفقیت و مدیریت موثر فرهنگی اش در عرصه آموزش و تبلیغ و ترویج بود.

خودسازی و خودشناسی را پیشه خود ساخته بود تا همواره در مسیرخداشناسی و شناخت سیره اهل بیت علیهم السلام بتواند آموزه های تربیتی را تبیین و تفسیر کند.

اخلاق مداری شیخ احمد ستودنی بود و چهره همواره متبسِّمِ او، در ذهن و نگاه آشنایان ماندگار است.

او نشر و آموزش معارف قرآنی را از خانه و خانواده خود شروع کرد بطوریکه یکی از یادگارانش حافظ کل قرآن و نفر برگزیده مسابقات قرآنی بین المللی در سال گذشته است.

اینک آن روحانی خدوم، مُدرس حوزه، خطیب توانا، امام جماعت محبوب و پژوهشگر برجسته علوم دینی از میان ما رخت بربسته و فقدانش اندوهی تلخ و ناگواراست.

بر روح پاکش درود می فرستیم و آرزو می کنیم با انبیاء و اولیاء الهی در بهشت موعود محشور باشد.

میثم نمکی؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان/یازدهم اسفند ۱۳۹۸

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید