×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ مهر - ۱۳۹۹  
true
true
مجتمع فولاد کویر در جمع ۵۰ شرکت برتر کشور در حوزه صادرات غیر نفتی و بازگشت منابع ارزی قرار گرفت

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از روابط عمومی مجتمع فولاد کویر، مراسم تقدیر از صادرکنندگان عرصه بازگشت ارز به کشور با حضور عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد و در این آیین، از ۵۰ نفر از صادرکنندگان برتر کشور که نقش موثری در بازگشت ارز حاصل از صادرات داشتند، تجلیل شد.
رئیس کل بانک مرکزی در این آیین ضمن تشکر از صادرکنندگانی که با فعالیت خود اجازه نداده‌اند وقفه‌ای در چرخه اقتصادی کشور ایجاد شود، گفت: از مجموع ۱۰۸ صادرکننده نزدیک به ۲۳ میلیارد یورو (حدود ۲۶ میلیارد دلار) ظرف مدت حدود دو سال و نیم به چرخه اقتصاد کشور بازگشته است که رقم قابل توجهی است.
عبدالناصر همتی افزود: همچنین ارزی که توسط ۵۰ صادرکننده‌ای که نزدیک به ۱۰۰ درصد ارز ناشی از صادرات خود را طی مدت سال ۹۷ تا پایان اردیبهشت ماه ۹۹ به کشور بازگردانده‌اند و در جلسه امروز حضور دارند، معادل ۲۲ میلیارد دلار است.
در پایان این مراسم، مجتمع فولاد کویر به واسطه اقدامات ارزنده خود در حوزه صادرات غیر نفتی و بازگشت منابع ارزی به کشور، با اهدای تندیس و لوح از سوی رئیس کل بانک مرکزی کشور تجلیل شد.
در لوح تقدیر رئیس کل بانک مرکزی خطاب به مدیرعامل مجتمع کویر آمده است: «نظر به اینکه در عرصه جنگ تمام عیار اقتصادی در سالهای اخیر نسبت به صادرات غیر نفتی و ایجاد درآمد های ارزی جهت تامین نیازهای وارداتی کشور اقدام نموه اید بدینوسیله از تلاشهای جنابعالی در جهت حفظ تولید، اشتغال، استمرار صادرات غیر نفتی و بازگشت منابع ارزی حاصل از صادرات به چرخه رسمی اقتصادی کشور تشکر و قدرادنی می شود».

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true