کد خبر:196734
پ

مراسم اعتکاف در آران و بیدگل برگزار نمی شود

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از شبستان، حجت الاسلام سمیع الله مردان گفت: بر اساس تصمیم ستاد کرونا، و با توجه به افزایش شیوع ویروس کوئید ۱۹، برگزاری مراسم اعتکاف در ماه رجب امسال لغو شده است. رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آران و بیدگل افزود: بنابراین امسال در ماه رجب […]

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از شبستان، حجت الاسلام سمیع الله مردان گفت: بر اساس تصمیم ستاد کرونا، و با توجه به افزایش شیوع ویروس کوئید ۱۹، برگزاری مراسم اعتکاف در ماه رجب امسال لغو شده است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آران و بیدگل افزود: بنابراین امسال در ماه رجب از برگزاری این سنت نبوی در مساجد ۲۱ گانه میزبان اعتکاف در این شهرستان محروم خواهیم بود، اما به مردم توصیه می شود در ایام البیض رجب، اعمال مربوط از جمله روزه‌ داری، قرائت ادعیه و مناجات را به جا آورند و از صواب اعمال این ایام بهره‌مند شوند.
حجت الاسلام مردان با اشاره به برنامه‌های ماه مبارک رجب در سال جاری گفت: برنامه های امسال به صورت محدود یا با اولویت فعالیت در قالب تولید، ضبط و اجرای برنامه از طریق رسانه ها و در فضای مجازی اجرا خواهد شد.
رئیس ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی آران و بیدگل افزود: آذین بندی سردرب مساجد، حسینیه ها و معابر، برگزاری محافل مجازی انس با قرآن کریم، برگزاری مسابقات فرهنگی مذهبی، تهیه بسته های معیشتی در قالب طرح شهید سلیمانی از مهم ترین فعالیت های تشکل های دینی شهرستان آران و بیدگل در این ایام است.
حجت الاسلام مردان خاطر نشان کرد: کانون های فرهنگی مساجد هم در این ایام برنامه های ویژه فرهنگی مذهبی را به صورت محدود با رعایت موازین بهداشتی برای اعضای کانون ها و نوجوانان و جوانان مسجدی تدارک دیده اند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل اضافه کرد: اعزام مبلغ به مناطق محروم و اجرای برنامه های ویژه فرهنگی مذهبی اعیاد رجبیه از سوی روحانیون مستقر در روستاها از دیگر برنامه های فرهنگی، تبلیغی در ایام پرفیض ماه رجب است.
شهرستان آران و بیدگل با ۱۰۷ هزار نفر جمعیت در شمالی ترین نقطه استان اصفهان واقع شده است.
پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید