کد خبر:196572
پ

مرگ کودکان زیر ۵ سال در آران و بیدگل ۵۰ درصد کاهش یافت

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از ایرنا، اعظم باقری روز چهارشنبه افزود: میزان مرگ و میر نوزادان و کودکان زیر ۵ سال در سال جاری هشت مورد بود در حالی که این آمار در مدت مشابه سال قبل ۱۷ مورد ثبت شد. وی شایع‌ترین دلیل مرگ و میر نوزادان و […]

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از ایرنا، اعظم باقری روز چهارشنبه افزود: میزان مرگ و میر نوزادان و کودکان زیر ۵ سال در سال جاری هشت مورد بود در حالی که این آمار در مدت مشابه سال قبل ۱۷ مورد ثبت شد.

وی شایع‌ترین دلیل مرگ و میر نوزادان و کودکان زیر پنج سال در آران و بیدگل را نارسی و ناهنجاری جنینی برشمرد و اظهار داشت: در سال جاری هفت مورد مرگ و میر در این شهرستان بر اثر نارسی و ناهنجاری جنینی و یک مورد بر اثر حادثه ثبت شد.

وی افزود: مرگ و میر نوزدان و کودکان زیر پنج سال شاخص مهم بهداشتی است که همه کشورها موظف به اعلام آن هستند و نشان دهنده وضعیت سلامت و بهداشت نوزادان و کودکان در کشورهاست.

باقری خاطر نشان کرد: پایش مراقبت بهورزان از کودکان، برگزاری دوره‌های آموزشی برای مادران باردار، بهبود تغذیه مادران باردار، افزایش مراقبت‌های بارداری و ارسال پیام‌های آموزشی برای مادران باردار از اقدام‌های شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل برای تولد نوزادان سالم و کاهش مرگ و میر در بین کودکان است.

رییس شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل از کاهش نزدیک به هفت درصدی زاد و ولد در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در سال جاری یک‌هزار و ۲۳۱ نوزاد در این شهرستان متولد شدند در حالی که این آمار در ۹ ماهه سال گذشته یک‌هزار و ۳۲۰ تولد ثبت شد.

وی با بیان اینکه در سال جاری مرگ کودک زیر پنج سال به دلیل کرونا در آران و بیدگل ثبت نشد، گفت: امسال ۶۴۹ نوزاد پسر، ۵۶۱ نوزاد دختر و ۲۱ دوقلو در این شهرستان متولد شدند.

شهرستان افزون بر ۱۰۳ هزار نفری آران‌ و بیدگل در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید