×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  سه شنبه - ۲۹ مهر - ۱۳۹۹  
true
true
مسئله بحران آب، خیلی از گرانی برق برای منطقه آران و بیدگل مهمتر است

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir )، شامگاه شنبه ،سید جواد ساداتی نژاد در جمع نمازگزاران مسجد اعظم دهنو آران و بیدگل در سخنانی اظهار کرد: با توجه به خشکسالی های اخیر در کشور به خصوص شهرهای کویری کاشان و آران و بیدگل،برای ما صرفه جویی در مصارف آب حکم کمک به حیات است، تغییر تعرفه برق از ۴ به ۳ بیشتر برای کمک به صرفه جویی در آب بود.

وی افزود: ما برای تصویب این طرح استدلال کردیم که در منطقه ما بیش از ۷ میلیارد لیتر آب در فصل تابستان از طریق حدود ۵۰۰ هزار کولر آبی تبخیر می‌شود و میانگین روزی ۲۲۰ لیتر آب توسط هر کولر مصرف می‌شود و اگر این کولرها را با جایگزینی کولر گازی حذف کنیم کمک بزرگی به صرفه جویی در مصرف آب می‌شود.

ساداتی نژاد گفت: با این دلیل منطقی درخواست کاهش تعرفه برق را مطرح کردیم که به دلیل بار مالی زیاد ۳بار این طرح رد شد و در مرتبه چهارم با آمدن وزیر به منطقه و بررسی کارشناسی موفق شدیم، این طرح را تصویب کنیم که چیزی حدود یک سوم کاهش قیمت از اول خرداد تا پایان شهریور را خواهیم داشت.

وی به مشکل افزایش قیمت کولر گازی همزمان با شروع این طرح اشاره کرد وگفت: با توجه به مشکلات ارزی و اینکه کولر گازی یک کالای وارداتی هست، با استفاده از ظرفیت خیرین دنبال طرحی هستیم تا سال آینده چیزی حدود ۵۰ هزار کولر گازی تهیه کنیم و به صورت اقساطی به خانواده های کم درآمد تحویل دهیم تا کمکی به مشکل تهیه کولر گازی افراد کم درآمد این منطقه صورت گیرد.

وی بیان کرد: این کار و خدمت از ساختن مدرسه کمتر نیست، منفعتش به همه مردم می رسد و مهمتر اینکه شاهد کاهش و صرفه جویی مقدار قابل توجهی در مصرف آب خواهیم بود و تا حدودی به حفظ منابع آب و محیط زیست پیرامون خود کمک خواهیم کرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true