×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  سه شنبه - ۱ مهر - ۱۳۹۹  
true
true

مهم ترین و اساسی ترین نهاد اجتماعی برای ترویج عفاف و حجاب خانواده است
خبرگزاری آران و بیدگل نیوز (abnews.ir): ابوالفضل معینی نژاد فرماندار با گرامیداشت هفته عفاف و حجاب اظهار داشت: حجاب علاوه بر آثار شخصی و شخصیتی ، دارای آثار اجتماعی است و جامعه ای که در آن افراد با حفظ حدود و حقوق دیگران ظاهر می شوند محیط آرام و امنی را برای جوانان فراهم می سازند و به سوی سعادت و سلامت روانی پیش می روند.
وی با اشاره به اینکه بحث عفاف و حجاب تنها مختص به بانوان نیست ، اظهار کرد: جوانان جامعه اسلامی باید در راستای صیانت از فرهنگ عفاف و حجاب به عنوان امری مقدس و ارزشی توجه و اهتمام ویژه ای داشته باشند.
معینی نژاد با اشاره به اینکه خانواده مهم ترین و اساسی ترین نهاد اجتماعی برای ترویج حجاب و عفاف محسوب می شود ، گفت: خانواده نقش اساسی در انتقال ارزش های دینی به افراد دارد.
وی افزود: آنچه می تواند جامعه را نسبت به آسیب های اجتماعی مصون کند، ترویج فرهنگ زندگی عفیفانه و تبیین ابعاد مختلف آن در جامعه است که این کار باید توسط همه نهاد های فرهنگی صورت گیرد.
وی با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه مسئله عفاف و حجاب را یک موضوع جدی و در ردیف واجبات الهی دانست و افزود: رعایت حجاب نه تنها برای فرد ارزش می آفریند ، بلکه می تواند خانواده و اجتماع را نیز تحت تاثیر قرار دهد.
فرماندار بیان داشت: با توجه به سرمایه گذاری غرب و نظام سلطه برای رخنه و نفوذ فرهنگی و تحمیل ضد ارزش ها به جای ارزش های اسلامی و ایرانی، احساس مسئولیت در زمینه ترویج فرهنگ و ارزش های اسلامی از جمله عفاف و حجاب بیش از پیش ضروری است.
وی اظهار کرد: شناخت و معرفت فاطمی نشان می دهد که درسیره و روش آن حضرت حفظ ححاب وعفاف اصلی مهم است که هرگز مانع فعالیت های اجتماعی نمی شود.
شایان ذکر است بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است. روزی که دژخیمان رضاخان مردم معترض به کشف حجاب را در مسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true