×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  پنج شنبه - ۷ اسفند - ۱۳۹۹  
true
true

آران و بیدگل نیوز به نقل از ایرنا: علی‌محمد یوسفیان روز یکشنبه در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: نتیجه تحقیقات انجام گرفته در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل نشان می‌دهد که امید به زندگی در نیمی از معلولان این دو شهرستان پایین تر از سایر افراد جامعه است.
وی افزود: این کاهش امید به زندگی در معلولان می تواند علت های مختلفی داشته باشد و این بدان معناست که باید نوع نگاه مسئولان و مردم به این عزیزان تغییر کند.
وی تصریح کرد: باید ارائه خدمات به معلولان در سطح استاندارد و به اندازه کافی صورت گیرد و چرخه درمان و توانبخشی آنان با هزینه کمتر و کیفیت بیشتری انجام گیرد.
یوسفیان با اشاره به این که معلولیت به عنوان یکی از حقیقت های زندگی بشری همواره در طول تاریخ و در همه جوامع وجود داشته است افزود: آن چه در این رابطه مهم به نظر می رسد حضور اجتماعی معلولان در جامعه و تکریم جایگاه آنان است.
وی با تاکید بر این که نیازهای معلولان در سه بعد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و روانی قابل بررسی است بیان کرد: حفظ کرامت انسانی ، فرصت های برابر با سایر اعضای جامعه و توجه به حقوق شهروندی معلولان نباید در بین مردم و مسئولان نادیده گرفته شود تا امید به زندگی آنان مانند سایر مردم در حد مطلوبی باشد.
وی با اشاره به این که غیر از معلولان جسمی – حرکتی و روانی، معلولان اجتماعی که شامل معتادان، کودکان آسیب دیده ، متکدیان و محکومان زندان درازمدت است نیز در جامعه وجود دارد گفت: باید ضمن ترویج آموزش شهروندی در پیشگیری از معلولیت، میزان مشارکت شهروندی و مسئولیت پذیری امور به منظور کاهش آسیب های اجتماعی و معلولیت را بالا برد.
شهرستان آران و بیدگل در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و ۲۱۵ کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true