کد خبر:13491
پ

هشت هزار آران و بیدگلی با تشکیل نهضت سوادآموزی باسواد شدند

مسئول نهضت سوادآموزی آران و بیدگل گفت: از سال ۱۳۷۸ تاکنون بیش از هشت هزار نفر با تشکیل نهضت سواد آموزی به صورت مستقل در آران و بیدگل باسواد شده اند.

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از مهر، طاهره غفور زاده اظهار داشت: از سال ۱۳۷۸ تاکنون بیش از هشت هزار نفر  با تشکیل نهضت سواد آموزی به صورت مستقل در آران و بیدگل باسواد شده اند و این شهرستان در سالهای مختلف توانسته  باجذب افراد بی سواد برای حضور در کلاس های نهضت سواد آموزی رتبه اول استان اصفهان را کسب کند.

وی در ادامه از افزایش ۳۰۰ درصدی جذب افراد بی‌سواد در کلاس‌های سوادآموزی در چهار سال اخیر خبر داد و افزود:  در سال‌های ۹۰ تا ۹۳ در مجموع تنها ۱۰۷ نفر جذب کلاس‌های سوادآموزی در دو دوره سوادآموزی عمومی و انتقال شده بودند که این آمار درچهار سال اخیر افزایش ۳۰۰ درصدی داشته است.

مسئول نهضت سوادآموزی آران و بیدگل تاکید کرد: از سال ۹۳ تاکنون حدود ۵۰۰ نفر از بی‌سوادان و کم‌سوادان شهرستان از طرق مختلف ترغیبی و تشویقی در دوره مختلف نهضت سوادآموزی شرکت کرده و گواهینامه پایان دوره دریافت کرده‌اند.

افزایش ۳۱۳ درصدی تعداد قبولی های افراد شرکت کننده در آزمون های نهضت سواد آموزی

غفورزاده همچنین از افزایش ۱۷۴ درصدی تعداد آموزش دهندگان و افزایش ۳۱۳ درصدی تعداد قبولی های افراد شرکت کننده در آزمون های نهضت سواد آموزی در سال های اخیر خبر داد و تصریح کرد: این آمار در سال های ۹۰ تا ۹۲ به ترتیب ۲۷ و ۸۶ درصد بوده است.

وی با اشاره به اینکه نهضت سواد آموزی آران و بیدگل از سال ۱۳۷۸ به صورت مستقل فعالیت خود را در راستای باسواد کردن کم سوادان و بی سوادان آغاز کرده گفت: از این سال تاکنون بیش از هشت هزار نفر در شهرستان باسواد شده اند.

طرح باسوادی اتباع در دستور کار نهضت سوادآموزی آران و بیدگل

وی با اشاره به اینکه از سال گذشته برای نخستین بار طرح باسوادی اتباع در دستور کار نهضت سوادآموزی آران و بیدگل قرار گرفته است، تصریح کرد: از سال گذشته تاکنون بیش از ۱۰۰ نفر از اتباع تحت آموزش های نهضت قرار گرفته اند.

مسئول نهضت سوادآموزی آران و بیدگل با اشاره به این‌که یکی از شاخصه‌های مقایسه ملت‌ها سواد است، اظهار داشت: بسیاری از شاخصه های مقایسه‌ای از شاخص سطح سواد افراد آن جامعه نشات می‌گیرد و از این‌رو مهم است که هر کشوری تا چه حد به این بحث اهمیت دهد.

کلیدواژه : کد خبر: ۱۱۰۲۸
پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید