×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  شنبه - ۲۹ شهریور - ۱۳۹۹  
true
true
وارد شدن به حواشی فرصت خدمت را از دولت می گیرد

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir )،  آیت الله سید محمد موسوی در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه اظهار کرد: در شرایط کنونی ۲ مقوله مهم فرهنگ و اقتصاد باید برای دولت مردان نظام اسلامی باید مورد توجه باشد.

وی افزود: در نظام اقتصادی باید فساد شناسایی و ریشه کن شود، نباید این مسئله مهم با سیاسی کاری آمیخته شود و اصل خواست رهبری و مردم که مبارزه با فساد، رانت و اختلاس هست به حاشیه برود، فساد هر جا و از طرف هر کسی محکوم است.

وی به مسائل فرهنگی کشور اشاره کرد و گفت: یکی از حوزه های مهم نظام اسلامی فرهنگ است، همه قوا و در رأس آن دولت باید برای بهبود شرایط فرهنگی کشور تلاش کند واز بروز و ظهور خرده فرهنگ ها به خصوص فرهنگ غربی جلوگیری کند. فرهنگ اسلامی کامل ترین فرهنگ در بین ادیان و فرهنگ های مرسوم دنیاست.

موسوی ادامه داد: دولت برای موفقیت و خدمت بیشتر باید در این سالهای پایانی خود از حاشیه دوری کند، استعفای دولت، مسئله حجاب، ورود زنان به ورزشگاه ها و برگزاری کنسرت ها و خیلی موارد این چنینی نه تنها دولت را کمک نمی کند، بلکه وقت و هزینه های زیادی را از مردم و دولت به هدر می دهد.

وی تصریح کرد: این حواشی دولت را از اصل وجودی خود دور می کند و به دلسرد شدن مردم نسبت به نظام اسلامی ، اختلاف بین دولت و سایر قوا، هدر رفتن منابع و ثروت کشور و دامن زدن به نارضایتی مردم می انجامد، لذا دولت باید در ۲ سال پایانی خود اولویت های اقتصادی، فرهنگی و معیشتی را پیگیری کند.

وی با گرامیداشت هفته دولت و یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: این دو مرد بزرگ باید الگوی همه سران نظام به ویژه دولتی ها باشند و این هفته فرصت خوبی برای بررسی کارکرد و کارنامه دولت است، امروز اولویت دولت شفاف سازی و مبارزه با فساد است، پرهیز از سیاسی کردن مبارزه با فساد مطالبه اصلی رهبر انقلاب و مردم است.

امام جمعه آران و بیدگل با اشاره به در پیش بودن ماه محرم گفت: ماه محرم بهترین فرصت برای تبیین و تبلیغ فرهنگ حسینی و علوی است، وظیفه شیعه در نشان دادن آرمانهای حسینی در گفتار و رفتار باید پیدا باشد، راه و آرمان امام حسین «ع» که ادامه راه پیامبر اسلام است باید با رفتار شیعیان به دنیا شناسانده شود.

وی درپایان به ساخت پدافند هوایی پیشرفته توسط فرزندان ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: پیش از این دو کشور آمریکا و روسیه سامانه پیشرفته پدافند هوایی داشتند ولی الان ما با افتخار اعلام می کنیم که قطب سوم این علم و دانش در دنیا هستیم و در مقیاس پیشرفته تر از آمریکا و روسیه پدافند هوایی داریم، این چیزی است که سبب وحشت دشمن و امیدواری آزداگان جهان از ایران اسلامی شده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true