×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ شهریور - ۱۳۹۹  
true
true

     

پرتال خبری آران وبیدگل “ای بی نیوز” امروز نهم دی دو ساله شد.

دو سال پیش در چنين روزي و در عين همه ملاحظات و البته برخي هشدارهاي دوستان دل به دريا زديم وپس از دریافت مجوز از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان پايگاهي خبري، تحلیلی وارد اين عرصه شديم. وخوشحال از اين همه مخاطب و كاربر پراحساس.
در اين يكسال بازخورد ها و نظرات كاربران ،مخصوصا همشهریان محترم در طول دوسال گذشته ، و روزانه ۵۵۰۰بازدید صفحه اول ، مايه دلگرمي بسيار ما بوده و باعث شده تا بيش از پيش به راهي كه در پيش گرفته ايم معتقد باشيم در خاتمه از نظرات شما در باره ديدگاه‌ها، نظرات، پيشنهادات و انتقادات‌‌تان در ذيل همين يادداشت استقبال مي‌كنيم .
درباره ما
در سايه‌ی توجهات حضرت ولي‌عصر (ارواحنا لتراب مقدمه الفداه) نخستين سايت جامع شهرستان آران وبیدگل با عنوان «پرتال خبری شهرستان آران وبیدگل» در تاريخ ۹ دیماه ماه ۱۳۹۱ (سال حمایت از تولید ملی و سرمایه ایرانی) همزمان با روز بصیرت افتتاح شد.

 

مؤسسان پرتال خبری

این پرتال محصول كارِ جمعيِ گروهي از جوانان فرهنگی و دانش پژوه و فارغ التحصیلان و اساتيد شهرستان آران وبیدگل می باشد.

اهداف پرتال خبری شهرستان آران وبیدگل

این پرتال تلاش خواهد كرد تا در مسير رسيدن به اهداف زير قدم بردارد:

۱٫ حفظ و حراست از ارزش‌هاي اسلامي و انقلابي در سطح شهرستان.

۲٫ افزایش سطح معرفت دینی، فرهنگي، سياسي شهرستان.

۳٫ معرفي سوابق درخشان و تاريخي مردم شهرستان آران وبیدگل

۴٫ دفاع از فرهنگ اصيل مردم آران وبیدگل.

 ۵٫ مقابله با ترويج اخبار نادرست در سطح شهرستان.

۶٫ دفاع از توسعه‌ي متوازن شهرستان.

۷٫ تحليل و اطلاع رسانی دقیق و شفاف درباره مسايل شهرستان.

۸٫ نقد اشتباهات احتمالي مسئولان شهرستان.

۹٫ حمايت از مسئولان دلسوز و كارآمد شهرستان.

۱۰٫ گسترش فرهنگ اطلاع رسانی در سطح شهرستان

 

مشاركت مخاطبان در تأمين محتوایی پرتال خبری

بي‌شك رشد و بالندگي این پرتال در گرو همراهي و همكاري همه‌ي فرهيختگان و صاحب‌نظران شهرستان و مخاطبان سايت است. لذا همشهريان عزيز مي‌توانند از طريق بخش «ارسال مطلب» مقالات، گزارش‌ها، اخبار، تصاوير، كليپ‌ها و ساير مطالب مفيد خود را جهت انتشار در اختيار ما قرار دهند. علاوه بر اين در قسمت پايين هر مطلب بخشي با عنوان «نظرات خوانندگان» در نظر گرفته شده است كه كاربران محترم مي‌توانند از طريق بيان نظرات خود در نقد و افزايش كيفيت هر مطلب نقش‌آفريني كنند.

تذكر: كاربران محترم همچنين مي‌توانند از طريق ايميل (info@abnews.ir) مطالب خود را براي ما ارسال كنند.
ملاك ما براي انتشار مطالب شما

چنانچه گفته شد تلاش این پرتال بر آن است تا انعكاس دهنده‌ي مقالات تمام دلسوزاني كه با سلايق مختلف و قلمي نقادانه به تحليل و بيان صادقانه‌ي مسايل گوناگون شهرستان مي‌پردازند، باشد لذا پرتال خبری آران وبیدگل تمام اخبار، مقالات و مطالبي را كه صحيح و مستند باشد، در نگارش آنها موازين قانوني، شرعي و اخلاقي رعايت شده باشد، احترام شخصيت‌هاي حقيقي و حقوقي كه مورد نقد واقع مي‌شوند، حفظ شده باشد و نير در آنها از اختلاف افكني‌هاي‌ قومي و جناحي اجتناب شده باشد را منعكس مي‌كند.

 
رويه‌ي خبري پرتال خبری آران وبیدگل

این پرتال به دو شكل اخبار شهرستان را در اختيار مخاطبان خود مي‌گذارد.

الف: اخبار ويژه كه ستون وسط سايت را به خود اختصاص داده است بيانگر اخبار و مطالب مهم مربوط به آران وبیدگل است. حجم زيادي از اين اخبار توليدي  است.

ب: آخرين اخبار كه در ستون سمت چپ سايت قرار دارد به انتشار تيتر آخرين اخبار شهرستان كه در درجه‌ي دوم از اهميت قرار دارد، مي‌پردازد. كاربران محترم مي‌توانند با كليك كردن بر روي هر خبر به متن كامل آن دست يابند. بخشي از اخبار اين قسمت توليدي كازرون‌نما و بخش ديگري از آن به نقل از سايت‌ها و مراكز خبري ديگر است.

توجه: پرتال خبری آران وبیدگل سعي خواهد كرد اخبار خود را با حداكثر صراحت و نيز با درجه‌ي بالايي از اطمينان از صحت آنها عرضه كند. رعايت ادب و انصاف رويكرد خبري – تحليلي ماست.

 

معرفي بخش‌هاي ديگر پرتال

همچنان كه اشاره شد تلاش شده است تا این پرتال سايتي جامع درباره‌ي شهرستان آران وبیدگل باشد بر همين اساس داراي بخش‌ها و قسمت‌هاي متنوعي است كه به معرفي آنها مي‌پردازيم:

 

يادداشت‌ها

بيانگر مواضع سايت در قبال برخي از جريان‌ها و حوادث مختلف فكري، فرهنگي، سياسي، اجتماعي، اقتصادي و… در سطح شهرستان است.

 

مقالات

اين بخش دربردارنده‌ي مقالات نويسندگان آشهرستان در موضوعات مرتبط با حوزه‌ي شهرستان آران وبیدگل  است. همچنان‌كه بيان شد هيچ محدوديتي در انتشار مقالات همشهريان عزيز در اين بخش جز رعايت شرايط شرعي، قانوني و اخلاقي در نگارش آن مقالات وجود ندارد.

 

مصاحبه‌ها

در اين بخش مصاحبه‌ها، نشريات شهرستان و يا پايگاه‌هاي خبري ديگر با شخصيت‌هاي مختلف كه در باب مسايل مربوط به آران وبیدگل داراي نكات مفيد (لااقل از جنبه‌ي خبري) باشد منتشر مي‌شود.

 

گزارش‌ها

اين بخش به ارائه‌ي گزارش‌هاي مفصل خبري يا تحليلي از وقايع مهم شهرستان و نيز گزارش عملكرد مسئولان شهرستان در رفع مشكلات مردم اختصاص يافته است.
 

معرفي مراكز مردمي و ادارات دولتي

شهرستان آران وبیدگل  يكي از مناطق فعال كشور در تنوع مراكز مردم‌نهاد است ما در اين بخش تلاش داريم تا هر از چندگاهي يكي از اين مراكز را به همشهريان عزيز معرفي كنيم. در كنار معرفي مراكز مردم‌نهاد، معرفي ادارات و مجموعه‌هاي دولتي مي‌تواند به افزايش شناخت مردم نسبت به وظايف مجموعه‌هاي دولتي كمك كرده و مطالبات مردمي از مسئولان را در مسيري صحيح‌تر قرار دهد.

موفقيت پرتال در اين بخش در گرو همكاري مراكز و مجموعه‌هاي مردمي و ادارات دولتي است.

 

معرفي كتاب

در اين بخش از سايت سه دسته از كتاب‌ها به همشهريان عزيز معرفي مي‌شود:

الف: كتاب‌هايي كه درباره‌ي يكي از موضوع‌هاي مرتبط با شهرستان آران وبیدگل نگاشته شده باشد.

ب: كتاب‌هايي كه توسط نويسندگان شهرستان در موضوعات مختلف به چاپ رسيده است.

ج: كتاب‌هايي كه در جهت اهداف تعريف شده‌ي پرتال خبری آران وبیدگل  منتشر شده است.

 

بانك شخصيت‌ها

در اين بخش از سايت شخصيت‌هاي شهرستان اعم از شهدا، علما، ائمه‌ي جمعه، انقلابيون،روحانیون،  ادیبان، متخصصان رشته‌هاي مختلف علمي  و… معرفي مي‌شوند.

كاربران عزيز مي‌توانند با كليك كردن بر روي عنوان هر گروه به فهرست الفبايي مربوط به هر گروه از اين شخصيت‌ها دست يابند. اين بانك اكنون در ابتداي راه خود است و غني شدن آن نيازمند همكاري همه‌ي فرهيختگان شهرستان در معرفي شخصيت‌ها و شرح حال آنها میباشد

ضمناً هميشه تصوير يكي از شخصيت‌ها به صورت گزينش در صفحه‌ي اول به نمايش گذاشته مي‌شود كه كاربران محترم با كليك كردن بر روي آن به مطالب مربوط به وي دسترسي خواهند يافت.

 

پيوندهاي سايت

در اين بخش از سايت، بسياري از سايت‌ها و وبلاگ‌هايي كه به همشهريان عزيز اختصاص داشته و يا مرتبط با مسايل شهرستان آران وبیدگل است پیوند شده است.

توجه:

۱٫ كاربران عزيز مي‌توانند اطلاعات خود درباره‌ي سايت‌ها و وبلاگ‌هايي كه جديداً راه‌اندازي شده و يا تا كنون از ديد ما پنهان مانده است را از طريق بخش «ارسال مطلب» به ما معرفي كنند تا چنانچه با اهداف پرتال خبری در تضاد نباشد به معرفي آنها اقدام كنيم.

 

آخرين وبلاگ‌هاي به روز شده

پرتال خبری آران وبیدگل به هدف حمايت از وبلاگ‌نويسان شهرستان تيتر آخرين مطالب بسياري از وبلاگ‌هاي همشهريان عزيز را به ترتيب تاريخ و زمانِ به روز شدن آنها به نمايش مي‌گذارد.

توجه:

۱٫ در اين بخش تنها نام وبلاگ و عنوان آخرين مطلب آن به نمايش گذاشته مي‌شود و كاربران با كليك كردن روي هر تيتر به وبلاگ اصلي منتقل مي‌شوند. جهت حمايت از وبلاگ‌نويسان شهرستان هيچ‌گونه آرشيوي از وبلاگ‌ها در پرتال خبری در نظر گرفته نشده است.

نظرسنجي

اين بخش از سايت، نظرات كاربران محترم را در موضوعات مختلف جويا مي‌شود. هر كاربر پس از رأي دادن نتيجه‌ي نظرسنجي را مشاهده خواهد كرد.

توجه: از هر رايانه تنها يك بار امكان درج نظر وجود دارد.

 

فیلم و عکس

اين بخش از سايت عكس‌ها و كليپ‌هاي صوتي و تصويري مربوط به شهرستان آران وبیدگل را به نمايش مي‌گذارد. كاربران محترم مي‌توانند با كليك كردن بر روي عنوان هر عكس به مشاهده‌ي مجموعه‌ي عكس‌هاي آن بخش اقدام كنند. درباره‌ي كليپ‌هاي نيز صفحه‌اي مخصوص نمايش فيلم يا صدا باز شده و كليپ مورد نظر اجرا خواهد شد.

مطالب مرتبط

پايين بسياري از مطالب سايت بخشي قرار داده شده است كه از طريق آن، كاربران محترم به مطالب مرتبط با همان مطلب دستيابي داشته باشند.

توجه: مطالب مرتبط شامل دو گروه مي‌شود:

۱٫ نام نويسنده: يعني مقالات و مطالب مرتبط با هر شخص زير آخرين مقاله‌ي وي به نمايش گذاشته مي‌شود.

۲٫ موضوعي: مطالبي كه با موضوع آخرين مطلب همخواني داشته باشد زير همان مطلب نمايش داده خواهد شد.

 

پرتال خبری آران وبیدگل همكار افتخاري مي‌پذيرد

همشهرياني كه مايل به همكاري با این پرتال در جهت خبرنگاري و نگارش مقالات هستند مي‌توانند از طريق بخش «ارسال مطلب» مشخصات خود بخصوص شماره تماس خويش را برايمان ارسال كنند تا در اسرع وقت هماهنگي‌هاي لازم با آنها صورت پذيرد.

 

دست ياري به سمتتان داريم

باز هم تأكيد مي‌كنيم كه بالندگي پرتال خبری آران وبیدگل در گرو همكاري تمامي فرهيختگان و دلسوزان شهرستان است. پس؛

دست در دست هم دهيم به مهر

ميهن خويش را كنيم آباد

 

با تشكر
 نعمت الله قبایی

مديرمسئول پرتال خبری شهرستان آران وبیدگل

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true