×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۷ آبان - ۱۳۹۹  
true
true

آران و بیدگل نیوز – روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری: رضا شفیعی در حاشیه بازدید دادستان و فرمانده انتظامی شهرستان آران و بیدگل از محل های تخریب و قطع تاغزارهای این شهرستان اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش شبانه روزی ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی و همکاری و همراهی های مقام های قضایی و انتظامی این شهرستان شاهد کاهش پدیده قاچاق چوب تاغ هستیم.

کاهش آمار قاچاق چوب در آران و بیدگل

وی افزود: صادر شدن حکم های قضایی متخلفان و قاچاقچیان چوب طی ماه های گذشته هم چنین اطلاع رسانی اصحاب رسانه نیز در این میان نقش مهمی در کاهش قاچاق چوب داشته است.

شفیعی با بیان این که از سال ۱۳۴۹ تاکنون ۱۲۰ هزار هکتار جنگل دست کاشت تاغ و قره داغ در مناطق بحرانی فرسایش بادی آران و بیدگل ایجاد شده است افزود: این جنگل‌ها امنیت مردم شهرها و روستاهای آران و بیدگل و شهرستان‌های مجاور، شرکت‌های صنعتی، کشاورزی منطقه و جاده‌های ریلی و آسفالتی را فراهم کرده است.

وی خاطر نشان کرد: با وجود مراقبت ‌های شبانه روزی باز هم متخلفان نسبت به قطع درختان تاغ اقدام می‌ کنند که در صورت مشاهده علاوه بر جریمه نقدی مطابق قانون بازداشت می‌شوند.

وی تصریح کرد: هم اکنون ۱۰۳ هزار هکتار از مناطق بیابانی شهرستان آران و بیدگل به عنوان کانون ‌های بحرانی درجه دو و سه شناسایی شده‌ اند که برای جنگل کاری آن به همکاری سایر ارگان ‌ها و مردم شهرستان نیاز است.

کاهش آمار قاچاق چوب در آران و بیدگل

دادستان آران و بیدگل نیز اظهار داشت: برای حفظ و بهره ‌برداری از منابع طبیعی نیازمند مشارکت و همراهی همه مردم‌ هستیم و نقش مردم و آحاد جامعه در حفظ و حراست از منابع طبیعی بسیار مهم است.

سید محمد جوادی گفت: اداره منابع طبیعی با توجه به وسعت و گستردگی عرصه های ملی و جنگل های دست کاشت به ‌تنهایی و با اعتبارات و امکانات محدود نمی‌ تواند کل عرصه ها را محافظت کند و لذا مشارکت مردم، شوراها، دهیاران، دامداران و مرتع داران بسیار ضروری است.

وی به نقش مهم اصحاب رسانه در ترویج فرهنگ منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: حفاظت از منابع طبیعی به عنوان امانت برای ما در واقع حمایت از نسل‌هاست که در این زمینه دستگاه قضایی نهایت همکاری را با اداره منابع طبیعی شهرستان خواهد داشت.

شایان ذکر است، آران و بیدگل با ۱۲۰ هزار هکتار جنگل های دست کاشت تاغ که حدود ۴۰ درصد از تاغزارهای استان اصفهان را به خود اختصاص داده در ۲۰۰ کیلومتری شمال مرکز این استان قرار دارد.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true