×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۲ مهر - ۱۳۹۹  
true
true

به گزارش آران و بیدگل نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری، علی محمد یوسفیان، در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان در فرمانداری اظهار داشت: بر اساس اعلام اداره هواشناسی، میزان بارندگی در سال زراعی جاری معادل ۱۶ و ۳ دهم میلی متر می باشد که نسبت به میانگین سال گذشته به اندازه ۱۳ میلی متر و نسبت به میانگین بلند مدت ۱۵ میلیمتر کمتر است و این نشان دهنده این است که میزان نزولات آسمانی وضعیت مناسبی ندارد.

کاهش میزان بارندگی در سال زراعی جاری شهرستان آران و بیدگل

وی با بیان اینکه منابع آب شهرستان در وضعیت بحرانی قرار دارد و در آینده نه چندان دور با مشکلات جدی در حوزه تامین آب مواجه خواهد بود؛ خاطرنشان کرد:به منظور ایجاد تعادل و حفظ منابع آبی بایستی پیوند اساسی بین سیاستهای مدیریتی و اجرایی شهرستان در زمینه مصرف آب به وجود آید.
 
یوسفیان افزود:دولت با کاهش تصدی گری خود و با واگذاری تصدی فعالیتهای غیر حاکمیتی به کشاورزان و انتقال مدیریت آبیاری به مردم ،افزایش آگاهی و تغییر نگرش بهره برداران از منابع آب به بهبود راندمان در مصرف آب کمک شایانی نماید.

معاون فرماندار آران و بیدگل اذعان داشت: با تشکیل تشکلهای آب بران و استفاده از ظرفیت سازمانهای مردم نهادی مثل انجمن احیاء منابع آب منطقه کاشان و آران و بیدگل می توان از مشارکت فکری،اجتماعی و نهادی و مالی مردم در مدیریت بهینه مصرف آب و در نهایت رسیدن به توسعه پایدار گام برداشت.

 

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true