کد خبر:195891
پ

کمک خیران آران و بیدگل برای مقابله با کرونا به ۸۰ میلیارد ریال رسید

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir )  به نقل از ایرنا، اسماعیل بایبوردی روز سه‌شنبه در نشستی با خبرنگاران آران و بیدگل بیان کرد: کمک‌های جمع‌آوری شده شامل تجهیزات پزشکی، وسایل حفاظتی برای بیمارستان و مرکزهای درمانی و تهیه بسته‌های معیشتی در راستای رزمایش کمک‌های مومنانه مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب بود. وی با […]

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir )  به نقل از ایرنا، اسماعیل بایبوردی روز سه‌شنبه در نشستی با خبرنگاران آران و بیدگل بیان کرد: کمک‌های جمع‌آوری شده شامل تجهیزات پزشکی، وسایل حفاظتی برای بیمارستان و مرکزهای درمانی و تهیه بسته‌های معیشتی در راستای رزمایش کمک‌های مومنانه مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب بود.

وی با اشاره به اقدام‌های گسترده دولت برای مقابله با کرونا از روزهای آغازین شیوع این ویروس افزود: تلاش اصلی در شهرستان آران و بیدگل برای تقویت زیرساخت بیمارستان‌ها بوده است، چنان که اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریالی برای تکمیل ۲ بیمارستان در حال ساخت از سوی دولت در نظر گرفته شد.

فرماندار آران و بیدگل اضافه کرد: در تلاش هستیم تا بیمارستان ثامن با پیشرفت ۹۵ درصدی در هفته دولت و بخش اورژانس، درمانگاه و سی‌تی‌اسکن بیمارستان امام حسن (ع) در آینده نزدیک به بهره‌برداری برسد تا کمبودهای کنونی حوزه بهداشت و درمان این شهرستان برطرف شود.

احتمال افزایش دوباره مبتلایان به کرونا در آران و بیدگل

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل نیز با بیان اینکه سخت‌ترین شرایط در ۲ ماه ابتدایی شیوع کرونا پشت سر گذاشته شد، گفت: با تلاش کادر درمانی در خط مقدم مبارزه و همکاری مردم از اوج نخست این بیماری عبور کردیم.

اعظم باقری با اشاره به کم‌توجهی مردم به کرونا، نسبت به شیوع دوباره این بیماری هشدار داد و افزود: با توجه به روند افزایشی آزمایش‌های مثبت سرپایی در روزهای گذشته، احتمال اوج گرفتن دوباره این بیماری در شهرستان دور از انتظار نیست.

وی تصریح کرد: در حال حاضر شاهد نمونه‌های گوناگونی از بی‌توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی در شهرستان آران و بیدگل هستیم؛ از جمله استفاده گسترده از ماسک در اجتماعات و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بی‌شک می‌تواند روند افزایشی این بیماری را تا حدود زیادی کنترل کند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل با اشاره به ابتلای چند نفر به کرونا در نتیجه شرکت در یک جشن تولد، از شهروندان درخواست کرد به کمپین «ماسک من برای محافظت از تو و ماسک تو برای محافظت از من» بپیوندند و از حضور در اجتماعات غیرضروری خانوادگی و سایر گردهمایی‌ها تا ریشه‌کنی این بیماری خودداری کنند.

به گفته وی، مرکزهای ۱۶ ساعته و شبانه‌روزی تشخیص کووید ۱۹ در شهر آران وبیدگل میدان امام حسین (ع)، جنب کلینیک بوعلی در شهر نوش‌آباد، بلوار معلم، مرکز خدمات جامع سلامت ثامن الحجج (ع) در سفیدشهر، بلوار ملا محمد، مرکز خدمات جامع سلامت زنده یاد کریم شاهی و شهر ابوزیدآباد ابتدای جاده محمدآباد دایر است.

باقری یادآور شد: ۲ مرحله غربالگری کرونا در شهرستان آران و بیدگل داشتیم که در مرحله اول ۱۰۰ درصد و در مرحله دوم ۹۰ درصد غربالگری انجام شد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به بیشتر کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شهرستان آران‌وبیدگل با جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر و برخورداری از ۲ باب بیمارستان، ۹ خانه بهداشت، ۶ مرکز خدمات شهری و هفت پایگاه سلامت در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید