×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  شنبه - ۲۹ شهریور - ۱۳۹۹  
true
true
گفتگو با بانوی پرنده طول آران و بیدگل نماینده استان اصفهان در تیم ملی

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir )، ریحانه مبینی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: با تلاش و کمک مربی خوب آران و بیدگل آقای حسن بادپی در طول چند سال گذشته توانستم پله های ترقی را طی کنم و جایگاه فعلی را مدیون همراهی و دلسوزی این مربی بزرگ و تلاش اداره ورزش و جوانان و آقای فردنژاد که در حد توان ما را یاری کردند می دانم.
وی افزود: از ۱۱ سالگی به ورزش دو و میدانی علاقه مند شدم و پس از ۴ تا ۵ سال به صورت حرفه ای به رشته پرش طول پرداختم و با تمرین زیاد توانستم در مسابقات مختلف به مقام های برتر دست پیدا کنم و به عضویت تیم ملی در آیم .
وی به همزمانی ورزش و تحصیل و رابطه این دو اشاره کرد و گفت: علی رغم ذهنیت خیلی از مردم که ورزش را عامل دوری و باز دارندگی از تحصیل می دانند به نظر بنده ورزش کردن در بسیاری از موارد به بنده کمک کرد تا با نشاط بیشتری به کسب علم بپردازم و ورزش را در کنار تحصیل تا مرز قهرمانی بین المللی ادامه دهم.
مبینی به مسابقات اخیر لیگ طلایی ایران اشاره کرد و گفت: در مرحله نخست مسابقات لیگ طلایی دو و میدانی بانوان که هفته قبل انجام شد ،توانستم در ماده پرش طول با رکورد ۵/۹۵ متر رکورد ملی سطح جوانان را بشکنم و رکورد ورودی مسابقات بین المللی کازانف قزاقستان را به دست آورم .
وی ادامه داد: هدف اول من خدمت به کشورم در لباس ورزش و علم است ، بنده دانشجوی سال اول دندانپزشکی دانشگاه اصفهان هستم و آرزو دارم فرد موثری برای جامعه باشم و دل مردم را شاد کنم .
قهرمان دو و میدانی جوانان ایران گفت: نبود مربی خانم در رشته پرش طول و نبودن رقیب در این ماده از چالش های من برای ورزش هست و با توجه به محدودیت کار با مربی آقا مشکلاتی در دوران بدنسازی داریم که قدری ما را رنج می دهد ، نبودن رقیب هم به خستگی منجر می شود و سنجش درستی از توان واقعی را نشان نمی‌دهد.
وی ادامه داد: دید سنتی به دختران ، نبودن امکانات مناسب و استاندارد ورزشی ، نداشتن باور دختران به اثر گذاری در اجتماع ، کمبود مربی متخصص و فعال در حوزه بانوان و دیدگاه مردم به اینکه دختر نباید در اجتماع حضور داشته باشد از چالش های آزار دهنده برای نسل جوان دختر شهر و کشور ما است.
لازم به ذکر است با وجود محدودیت هایی که اغلب خانواده ها در شهری چون آران و بیدگل برای دختران ایجاد می کنند تک ستاره هایی چون خانم ها ریحانه مبینی ، زینب دلداده ، فاطمه حمامی ، طیبه قربانی ، آرزو سقایی ،لیلا قندانی ، کوثر استاد محمدی ، فاطمه آبادیان ، معصومه آبانی ، زینب امین پور و….توانسته اند در آسمان کویر آران و بیدگل بدرخشند و چشم و چراغ این دیار در حوزه علم ، ورزش ، فرهنگ ، هنر ، ادب و قرآن باشند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true