کد خبر:197407
پ
مدیر دانشگاه علوم پزشکی:

۱۳۲ کرونایی در منطقه کاشان بستری هستند

مدیر روابط ‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: اکنون در مجموع ۱۳۲بیمار حاد تنفسی در مرکزهای درمانی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری هستند.

به گزارش آران و بیدگل نیوز به نقل از ایرنا، مریم امیدی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این تعداد، ۱۲۳ بیمار در کاشان و ۹ نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند.

وی شمار موارد بستری بیماران کویید  ۱۹ در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی این منطقه را ۱۸ نفر اعلام و اضافه کرد: ۱۶ نفر از بیماران در کاشان ۲ نفر در آران و بیدگل بستری هستند.

ثبت ۸۶ مورد جدید کرونا در منطقه کاشان

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: شمار آزمایش مثبت ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با ثبت ۸۶ مورد جدید به ۱۵ هزار و ۷۰۲ نفر رسید.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ بیمار جدید حاد تنفسی در منطقه کاشان بستری شدند که از این تعداد ۳۳ نفر در کاشان و یک نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان هستند.

امیدی خاطر نشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته بیمار فوت شده به دلیل کووید ۱۹ در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل ثبت نشد.

وی افزود: از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون ۱۴۷ هزار و ۷۵۹ نفر به مرکزهای بستری، تشخیص سرپایی و درمانی شهرستان‌های آران و بیدگل و کاشان مراجعه کردند.

به گفته وی، در این مدت، ۹ هزار و ۷۸ بیمار حاد تنفسی نیز تاکنون از بیمارستان‌های کاشان و آران و بیدگل ترخیص شدند.

مهدی دلاوری معاون بهداشتی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز روز گذشته با بیان اینکه شمار کرونای انگلیسی در این منطقه با اضافه شدن ۳۰ مورد دیگر به ۳۸ نفر رسیده است، گفت: با توجه به گردش این نوع از ویروس کرونا در منطقه کاشان، به احتمال زیاد در روزهای آینده ویروس کرونای انگلیسی در منطقه غالب شود.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

وضعیت کرونایی کاشان و آران و بیدگل زرد است.

ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید