کد خبر:196836
پ

۳۴هزار لیتر سوخت یارانه‌ای قاچاق در آران و بیدگل کشف شد

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از تسنیم، اسماعیل بایبوردی صبح دیروز در نشست مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان آران و بیدگل ضمن اشاره اختصاص بخشی از توان دستگاه‌های امنیت، اجرایی و نظارتی به موضوع قاچاق اظهار داشت: شرایط خاص حاکم بر اقتصاد ایران باعث شده است تا بخشی از […]

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از تسنیم، اسماعیل بایبوردی صبح دیروز در نشست مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان آران و بیدگل ضمن اشاره اختصاص بخشی از توان دستگاه‌های امنیت، اجرایی و نظارتی به موضوع قاچاق اظهار داشت: شرایط خاص حاکم بر اقتصاد ایران باعث شده است تا بخشی از فعالیت‌های اقتصادی به صورت غیرقانونی و به روش زیرزمینی توسط سودجویان انجام شود.
وی ضمن اشاره به قاچاق کالا یا تجارت سیاه در کشور افزود: بازدهی و سود فراوان کالای قاچاق از علل گرایش به کثیف‌ترین جرم در حوزه‌های اقتصادی و تجاری است به نحوی که قاچاقچیان با اجتناب از کنترل‌ها، مقررات و هزینه‌های مربوطه، درآمدهای گزافی به دست می‌آورند و باید این موضوع در آران و بیدگل شناسایی و مدیریت شود.
فرماندار شهرستان آران و بیدگل کشف و ضبط ۳۴هزار لیتر سوخت یارانه‌ای قاچاق و ۲۰۰ کیلوگرم چوب قاچاق در ۲ ما‌ه‌ گذشته در این شهرستان خبر داد و ابراز داشت: قاچاق کالا با مردمی شدن حداکثری اقتصاد و کاهش نقش‌های تصدی‌گری دستگاه‌ها می‌تواند ساماندهی و به بهبود فضاهای کسب و کار کمک کند.
وی ضمن اشاره به پلاک‌کوبی بیش از ۵۰هزار دام سبک و ۱۰ هزار دام سنگین در شهرستان آران و بیدگل گفت: از ابتدای سال آینده در شهرستان آران و بیدگل توزیع نهاده‌های دامی و ارائه خدمات به دامداران این شهرستان بر اساس پلاک‌کوبی دام‌ها صورت می‌پذیرد.
بایبوردی ضمن تأکید بر ضرورت تسریع در فرآیند پلاک‌کوبی ۲۵هزار دام سبک و دو هزار دام سنگین باقیمانده در آران و بیدگل تصریح کرد: با پلاک‌کوبی‌ها یانجام شده دام‌ها گزارشی از قاچاق کود، سموم و سوخت در حوزه کشاورزی و دامداری در شهرستان نداشته‌ایم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود استقرار میز فرش ماشینی در شهرستان آران و بیدگل را عاملی مهم در رفع مشکلات تامین مواد اولیه تولید فرش ماشینی و جلوگیری از قاچاق یا عرضه خارج از شبکه نخ جوت دانست و تأکید کرد: قاچاق کالا باعث نامتعادل شدن اقتصاد خرد و کلان می‌شود.
پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید