کد خبر:196635
پ

۳ طرح عمرانی در کویرات آران و بیدگل بهره‌برداری شد

تله متری فرآیند ارتباطات خودکار و پیشرفته‌ای است که توسط آن اندازه‌گیری‌ها در نقاط دور افتاده و یا غیرقابل دسترس انجام شده و اطلاعات و داده‌ها برای پردازش و نظارت به مرکز یا واحد کنترل ارسال می‌شود. کلمه (Telemetry) ریشه یونانی دارد، واژه تله به معنی از راه دور و مترون به معنی اندازه‌گیری است. خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( […]

تله متری فرآیند ارتباطات خودکار و پیشرفته‌ای است که توسط آن اندازه‌گیری‌ها در نقاط دور افتاده و یا غیرقابل دسترس انجام شده و اطلاعات و داده‌ها برای پردازش و نظارت به مرکز یا واحد کنترل ارسال می‌شود. کلمه (Telemetry) ریشه یونانی دارد، واژه تله به معنی از راه دور و مترون به معنی اندازه‌گیری است.

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از ایرنا، فرماندار آران و بیدگل در این آیین با بیان اینکه شهرها و روستاهای کویری با ۲ محدودیت آب و خاک مواجه هستند، گفت: به همین دلیل استقرار نظام عادلانه تولید و توزیع و مصرف آب ضروری و با اهمیت است که این موضوع با استقرار سامانه پایش آب از طریق راه‌اندازی تله‌متری چاه‌های آب به شایستگی محقق شده است.

اسماعیل بایبوردی افزود: آب در مناطق کویری گنجینه‌ای گرانبهاست که از اعماق زمین در دسترس ما قرار می‌گیرد، از این رو لازم است آن را به درستی حفظ کرده و با دقت مصرف شود.

وی ادامه داد: ادغام آب و فاضلاب شهری و روستایی به نفع روستاییان شد و آبفای شهر با توانمندی و چابکی بیشتر توانست در مدت کوتاه بسیاری از مشکلات آبفای روستایی که سال‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کردند رفع کرده و خدمات شایسته‌ای به روستاییان ارایه کند.

فرماندار آران و بیدگل اظهار داشت: پیش از این کوچک‌ترین فرونشست زمین در مناطق کویری باعث شکسته‌شدن شبکه آبرسانی و خطوط انتقال می‌شد و آبرسانی روستایی را با چالش جدی مواجه می‌کرد.

به گفته وی، با اقدام‌های خوبی که پس از ادغام آبفای شهری و روستایی انجام شد، خطوط انتقال و شبکه‌های آبرسانی مقاوم و بسیاری از مشکل‌ها رفع شده است.

وی با اشاره به اهمیت راه‌اندازی سامانه تله‌متری افزود: روستاهای ابوزیدآباد بخش کویرات آران و بیدگل به عنوان نخستین‌های مناطق روستایی شمال استان اصفهان و شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با راه‌اندازی تله‌متری چاه‌های آب پایش انتقال و توزیع آب را هوشمند و هدفمند کرده است.

بایبوردی تأکید کرد: تحقق این اقدام‌ها به طور صرف به واسطه‌ تامین هزینه و اعتبار نیست، بلکه ناشی از فکرهای خلاق و هوشمند است که امیدواریم نتایج آن کام مردم روستاهای منطقه را بیش از پیش شیرین کند.

رییس اداره آب و فاضلاب ابوزیدآباد نیز گفت: طرح اصلاح شبکه و تله‌متری چاه‌های روستاهای حسین‌آباد، قاسم‌آباد و یزدلان با اعتباری افزون بر یک میلیارد و ۵۴۷ میلیون تومان انجام شده است.

حامد رمضانی افزود: هدف از اجرای طرح تله‌متری، کنترل از راه دور، پایش آبرسانی و مدیریت هوشمند انتقال و توزیع آب در مخازن و شبکه است که با اعتباری افزون بر ۳۰۰  میلیون تومان محقق شده است.
وی تصریح کرد: مدیریت هوشمند تاسیسات آب، مدیریت اوج مصرف برق، پیشگیری از سرقت تجهیزات و ایجاد بانک داده و تحلیل اطلاعات از دیگر اهداف استقرار و بهره‌برداری از سیستم تله‌متری است که برای نخستین بار در بین روستاهای شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در منطقه کویرات ابوزیدآباد عملیاتی شده است.

رمضانی با بیان اینکه طرح اصلاح شبکه و انشعاب‌ها به عنوان دیگر طرح این منطقه به بهره‌برداری رسید، گفت: در این  طرح پنج هزار و ۶۷۰ متر شبکه و ۲۵۰ فقره انشعاب با اعتبار افزون بر یک میلیارد و ۲۴۷ میلیون تومان انجام شده است.

رییس آبفای ابوزیدآباد یادآور شد: هدف از اجرای این طرح جلوگیری از هدر رفت آب، تامین فشار استاندارد از طریق تعویض لوله‌های فرسوده و قدیمی است.

وی با اشاره به بهره‌برداری از تابلو خورشیدی مخزن ذخیره آب یزدلان گفت: این طرح با هدف کاهش هزینه‌های انتقال برق تا محل مخزن و استفاده از انرژی پاک انجام شده است که با راه‌اندازی و بهره‌برداری از آن، برق مورد نیاز تاسیسات مخزن تامین شده و به صورت قابل توجهی کاهش هزینه‌ها را در بر خواهد داشت.

شهر ابوزیدآباد در بخش کویرات آران و بیدگل و ۳۰ کیلومتری شمال شرق این شهرستان واقع شده است.

شهرستان آران و بیدگل در شمالی‌ترین منطقه استان اصفهان، در فاصله ۶ کیلومتری شهرستان کاشان و ۲۱۵ کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید