×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۹  
true
true
۶۰ طرح در آران‌وبیدگل به بهره‌برداری می‌رسد

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از ایرنا، اسماعیل بایبوردی روز یکشنبه در آستانه ایام‌الله دهه فجر همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب در نشستی با خبرنگاران آران‌وبیدگل افزود: طرح‌های امسال در بخش‌های مختلف عمرانی، خدماتی، آموزشی و درمانی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی مهم‌ترین طرح‌ها در بخش آموزشی را مدرسه سید الشهدا (خالقی) با اعتبار ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با مشارکت خیر و دولت، سالن ورزشی شهدای یزدل با اعتبار هشت میلیارد ریال با مشارکت خیر و دولت، دهیاری روستای یزدل و مدرسه برکت نوش‌آباد با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل بنیاد برکت عنوان کرد.

فرماندار آران‌وبیدگل بیان کرد: چهار اقامتگاه بوم‌گردی هم در بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان با هدف توسعه صنعت گردشگری، کارآفرینی و اشتغال‌زایی با کمک بخش خصوصی با هزینه‌ نزدیک به ۶۲ میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: یک باب هتل در روستای یزدلان در بخش کویرات با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی، اقامتگاه بوم‌گردی در نوش‌آباد با اعتبار ۲ میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال و اقامتگاه سنتی در آران‌وبیدگل با اعتبار ۲۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی نیز راه‌اندازی می‌شود.

به گفته بایبوردی، یک دفتر خدمات مسافرتی با مساحت ۳۰ مترمربع و سرمایه‌گذاری چهار میلیارد ریالی بخش خصوصی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی به اقدام‌های موثر دولت در بهسازی و رسیدگی به معابر روستاهای این شهرستان اشاره کرد و گفت: طرح‌های بازسازی حوادث غیرمترقبه و اجرای پیاده‌رو و کندرو با اعتبار نزدیک به ۵۰ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال با مشارکت دهیاری‌ها و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آران‌وبیدگل به بهره‌برداری خواهد رسید.

فرماندار آران‌وبیدگل ادامه داد: اجرای کندرو یزدل به میزان پنج هزار و ۶۰۰ مترمربع با اعتبار سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و بازسازی (حوادث غیرمترقبه) به میزان ۶۰ مترمربع با اعتبار ۷۰۰ میلیون ریال در روستای یزدل از توابع بخش مرکزی و اجرای پیاده‌رو روستای قاسم‌آباد به میزان یک‌هزار مترمربع با اعتبار ۴۶۰ میلیون ریال از مهم‌ترین طرح‌هایی است که مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: بازسازی (حوادث غیرمترقبه) با اعتبار یک میلیارد ریال و راه‌اندازی واحد تولید شن و ماسه در آران‌وبیدگل با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال در فاز دوم گروه تولیدی بتن از دیگر طرح‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این شهرستان است.

بایبوردی به رونمایی طرح‌های امور آبفای این شهرستان با اعتبار ۵۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال نیز اشاره کرد و افزود: طرح آب‌رسانی به شهر آران‌وبیدگل به طول ۱۲ کیلومتر و سه حلقه چاه با اعتبار ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با حفر و تجهیز سه حلقه چاه به همراه اجرای ۱.۲ کیلومتر خطوط انتقال آب و برق به منظور ترمیم و بهسازی چاه شماره ۱۲ با روش‌های نوین ترمیم و با رویکرد مهندسی از محل اعتبارهای داخلی دیگر طرح‌های قابل بهره‌برداری هستند.

وی اظهار داشت: اصلاح بخشی از شبکه توزیع آب شهرهای به طول ۷.۵ کیلومتر و اعتبار ۱۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به منظور اصلاح شبکه توزیع آب شهری از محل اعتبارهای داخلی و اجرای تاسیسات نمک‌زدایی از آب چاه‌های آب شرب سفیدشهر به روش بی.او.او (B.O.O) به میزان ۱۱۰ مترمکعب با اعتبار ۱۷ میلیارد ریال از دیگر طرح‌های قابل بهره‌برداری در بخش آبفای آران‌وبیدگل است که ساخت تصفیه‌خانه آب با ظرفیت ۱۱۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز از محل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فراهم می‌شود.

فرماندار آران‌وبیدگل با اشاره به اقدام‌های مهم دولت در بخش راه و شهرسازی اضافه کرد: مجموع اعتبارهای این بخش ۳۱۶ میلیارد ریال و شامل ساخت باند دوم کاشان علی آباد سفیدشهر به طول ۹.۲ کیلومتر با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال، بازسازی جاده بخش مرکزی به طول سه کیلومتر با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال، ساخت دهانه دوم پل باند دوم محور آران‌وبیدگل به فولاد به طول ۸۰۰ متر با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال و ساخت میدان تقاطع جاده بخش مرکزی با باند دوم کاشان سفیدشهر با اعتبار سه میلیارد ریال است.

وی بیان کرد: شهرداری سفیدشهر نیز بلوار روستای محمدآباد- سفیدشهر به طول چهار کیلومتر و زیرسازی و جدول‌گذاری را با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال در دهه مبارک فجر امسال به بهره‌برداری می‌رساند.

بایبوردی گفت: شهرداری نوش‌آباد هم جدول‌گذاری با هشت هزار متر طول و اعتبار چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال و زیرسازی و آسفالت به مساحت ۳۸ هزار مترمربع و اعتبار ۱۸ میلیارد ریال را در برنامه‌های افتتاحی پیش‌بینی کرده است.

وی مهم‌ترین طرح بهداشت و درمان این شهرستان را راه‌اندازی درمانگاه تخصصی بیمارستان سیدالشهدا با مساحت ۲۲۰ مترمربع و اعتبار ۲۲۰ میلیار ریال با همکاری خیر نیک‌اندیش دانست.

فرماندار آران‌وبیدگل طرح‌های منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان در دهه فجر را شامل نهالکاری، مراقبت و آبیاری در آران‌وبیدگل به مساحت ۱۵۰ هکتار با اعتبار هفت میلیارد ریال، تکمیل اجرای سازه‌های مکانیکی حوضه آبخیز ابوزیدآباد فخره به مساحت ۶۰ هزار مترمکعب و اعتبار ۱۰ میلیارد ریال و همچنین بذرپاشی مراتع چاه‌عروس و چاه‌حسنه ابوزیدآباد به مساحت ۱۰۰ هکتار با اعتبار ۱۲۴ میلیون ریال عنوان کرد.

بایبوردی افزود: اداره مخابرات شهرستان آران‌وبیدگل آنتن بی.تی.اس (BTS) همراه اول در کویر مرنجاب با تخصیص ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارهای ملی استانی را در دهه مبارک فجر سال‌جاری افتتاح خواهد کرد.

وی بیان کرد: کتابخانه عمومی شهدای ابوزیدآباد با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، کتابخانه‌های عمومی و شهرداری ابوزیدآباد با مساحت ۷۰۰ مترمربع و اعتبار هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری خواهد رسید.

فرماندار آران‌وبیدگل اضافه کرد: کتابخانه عمومی مجتهدالزمان بیدگلی به مساحت ۹۰۰ مترمربع با اعتبار ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی مجموع اعتبارهای امور برق شهرستان در برق‌رسانی، بهسازی، رفع ضعف ولت و روشنایی را پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برشمرد و تشریح کرد: رفع ضعف ولت امامزاده عبدالله (ع) ابوزیدآباد با اعتبار ۱۵۰ میلیون ریال، رفع ضعف ولت شهرک رسالت به طول ۲ کیلومتر با اعتبار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال، رفع ضعف ولت خیابان زینبیه با اعتبار ۹۰۰ میلیون ریال، برق‌رسانی به شهرداری ناحیه ۱ با اعتبار ۶۵۰ میلیون ریال، بهسازی شبکه‌های یحیی‌آباد به طول چهار کیلومتر و روشنایی جاده قدیم آران‌وبیدگل- کاشان با اعتبار ۲ میلیارد ریال از اقدام‌های مهم امور برق است.

بایبوردی با اشاره به حمایت از بخش تعاونی دولت تدبیر و امید و فرمانداری این شهرستان افزود: فروشگاه شرکت تعاونی توسعه و عمران پایدار با اعتبار ۲ میلیارد ریال و شرکت تعاونی بانوان بهرخ کارآفرین با اعتبار یک میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی در بخش فروش و توزیع محصولات ارگانیک- سنتی این شهرستان در این دهه راه‌اندازی می‌شود.

وی همچنین اظهار داشت: اداره بهزیستی آران‌وبیدگل چهار طرح بخش خصوصی را در حوزه آموزشی شامل مهدکودک خصوصی با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون ریال، مجتمع غیردولتی خدمات بهزیستی سفیدشهر با اعتبار ۲۰۰ میلیون ریال، روستامهد خصوصی با اعتبار ۲۰۰ میلیون ریال در قاسم‌آباد و روستامهد خصوصی در علی‌آباد بخش کویرات با اعتبار ۴۰۰ میلیون ریال در دهه مبارک فجر امسال گشایش می‌یابد.

فرماندار آران‌وبیدگل طرح‌های مهم جهاد کشاورزی در شهرستان را شامل تسطیح لیزری اراضی مزرعه شجاع‌آباد در نوش‌آباد به طول ۲۰ هکتار با اعتبار هشت میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال از محل اعتبارهای ملی و سایر، ساخت گلخانه به مساحت پنج هزار مترمربع با اعتبار ۲۲ میلیارد ریال با آورده شخصی و بسته‌بندی مرغ و ماهی به میزان ۱۵۰۰ تن با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی و تسهیلات بانکی برشمرد.

شهرستان ۱۰۳ هزار نفری آران‌وبیدگل در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true