کد خبر:196309
پ

۶۵۰ طرح عمرانی ۷ سال اخیر در آران و بیدگل به بهره‌برداری رسید

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از ایرنا، اسماعیل بایبوردی روز جمعه در جمع نمازگزاران این هفته شهرستان افزود: دولت برای توسعه شتاب‌زای آران و بیدگل برنامه‌ریزی کرده است چرا که در کشور از لحاظ اقتصادی و راهبردی جایگاه ویژه‌ای دارد. وی این منطقه را قطب تولید فرش کشور برشمرد و […]

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از ایرنا، اسماعیل بایبوردی روز جمعه در جمع نمازگزاران این هفته شهرستان افزود: دولت برای توسعه شتاب‌زای آران و بیدگل برنامه‌ریزی کرده است چرا که در کشور از لحاظ اقتصادی و راهبردی جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی این منطقه را قطب تولید فرش کشور برشمرد و بیان کرد: مجوز تبدیل این شهرستان به قطب تولید آجر استان اصفهان گرفته شد و در حال برنامه‌ریزی برای این مهم هستیم.

فرماندار آران و بیدگل اضافه کرد: برنامه داریم تا این شهرستان را به قطب تولید پسته، زعفران و گیاهان دارویی در استان و کشور تبدیل کنیم و نهضت کاشت گیاه عناب هم در دستور کار است.

وی با بیان اینکه آران و بیدگل با وجود بیش از ۳۰۰ روز آفتابی در سال ظرفیت بهره‌گیری از انرژی خورشیدی را دارد، یادآور شد: ماهاتیر محمد، نخست وزیر اسبق مالزی در سفری به کاشان، به ظرفیت آفتابی بودن منطقه اشاره داشت و تاکید کرد، با برنامه‌ریزی در این زمینه در منطقه می‌توان برق اروپا را تامین کرد.

بایبوردی ادامه داد: ۴۲ درصد بزرگترین دریاچه نمک کشور در حوزه جغرافیایی شهرستان آران و بیدگل است که بر اساس مطالعات کارشناسان، افزون بر ۲۰ میلیارد دلار سرمایه در خود جای داده است.

وی گفت: مجوز راه‌اندازی شهرک صنعتی معدنی نمک و فرآورده‌های نمکی در این شهرستان گرفته شده و با در نظر گرفتن زمین مورد نیاز، به دنبال جذب سرمایه‌گذار هستیم.

فرماندار آران و بیدگل در ادامه با اشاره به اینکه استکبار جهانی اقتصاد و معیشت مردم ایران را هدف گرفته است، اظهار داشت: دشمنان با گسترش تحریم‌های ظالمانه در کشور به دنبال جدایی ملت از نظام و انقلاب هستند که هوشیاری مردم و رهبری حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب، توطئه دشمنان را ناکام گذاشته است.

وی به خسارت‌های ناشی از کرونا، سیل و خشکسالی در کشور و آران و بیدگل اشاره کرد و افزود: تنها سیلاب‌های اخیر افزون بر ۵۰۰ میلیارد ریال به این شهرستان خسارت زده است.

شهرستان آران و بیدگل با جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید