کد خبر:196281
پ

۶ طرح به ارزش ۶۴ میلیارد ریال در آران و بیدگل افتتاح و کلنگ‌زنی شد

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از ایرنا، فرماندار آران و بیدگل روز پنجشنبه در این آیین اظهار داشت: یک اقامتگاه سنتی و یک دفتر خدمات مسافرتی در حوزه گردشگری که با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۵ میلیارد ریالی بخش خصوصی در شهر نوش‌آباد راه‌اندازی شده است، امروز افتتاح شد. اسماعیل بایبوردی […]

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از ایرنا، فرماندار آران و بیدگل روز پنجشنبه در این آیین اظهار داشت: یک اقامتگاه سنتی و یک دفتر خدمات مسافرتی در حوزه گردشگری که با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۵ میلیارد ریالی بخش خصوصی در شهر نوش‌آباد راه‌اندازی شده است، امروز افتتاح شد.

اسماعیل بایبوردی با اشاره به حمایت حداکثری دولت از صنعت گردشگری، تاکید کرد: فرمانداری شهرستان آران و بیدگل از گردشگری سالم و پاک مبتنی بر تعالیم دینی حمایت می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت توسعه این بخش افزود: گردشگری به عنوان بزرگ‌ترین صنعت پاک سودآور پس از نفت و خودروسازی، امیدبخش‌ترین و شاخص‌ترین صنعتی است که می‌تواند به اشتغال و توسعه پایدار در شهرستان آران و بیدگل کمک کند.

فرماندار آران و بیدگل بیان کرد: همچنین امروز یک طرح در بخش کشاورزی شهرستان، سیستم آبیاری تحت فشار در سفیدشهر با حجم ۵۱ هکتار و هزینه‌ نزدیک به ۹ میلیارد ریال، افتتاح شد.

وی اضافه کرد: پل روگذر رودخانه فصلی سفیدشهر نیز از جمله طرح‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بود که با برآورد اعتباری حدود ۱۵ میلیارد کلنگ‌زنی شد و سه تا چهار ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

بایبوردی ادامه داد: امروز طرح بند خاکی پخش سیلاب در روستای علی‌آباد بخش کویرات با تخصیص ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارهای صندوق توسعه ملی، بهره‌برداری شد.

وی یادآور شد: این بند خاکی با طول باند ۶۴۰ متر و حجم آبگیری ۲۶۸ هزار و ۸۰۰ مترمکعب، از جمله طرح‌های منابع طبیع و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل بود که در هفته دولت سال گذشته کلنگ‌زنی شد و امسال پایان یافت.

فرماندار آران و بیدگل همچنین از گلنگ‌زنی طرح پل بلوار مادر به عنوان یکی از طرح‌های شهرداری خبر داد و گفت: این پل در متراژی به طول ۴۰ متر، ارتفاع پنج متر و برآورد هزینه‌ نزدیک به ۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارهای داخلی شهرداری آران و بیدگل با هدف هدایت آب‌های سطحی و تسهیل در عبور و مرور بر روی رودخانه فصلی گازرگاه ساخته می‌شود.

به گفته وی، همزمان با هفته دولت امسال بیش از ۵۰ طرح دولتی و بخش خصوصی با ارزش افزون بر یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال در این شهرستان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

دوم تا هشتم شهریورماه به مناسبت گرامی‌داشت یاد شهدای حادثه تروریستی سال ۶۰ به ویژه محمدعلی رجایی، رییس جمهوری و محمدجواد باهنر، نخست وزیر وقت با عنوان هفته دولت نام‌گذاری شده است.

شهرستان آران و بیدگل با جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید